Krievijā rosina piešķirt ārvalstu aģenta statusu citu valstu medijiem

Krievijas parlamenta deputāti rosina piešķirt ārvalstu aģenta statusu citu valstu medijiem, kuri darbojas valstī. Šīs izmaiņas tiek veiktas, reaģējot uz līdzīgu Amerikas Savienoto Valstu institūciju lēmumu. 

"Krievijas likumdošana būtiski atšķiras no amerikāņu. Šis likumprojekts īpaši izstrādāts, lai neradītu vārda brīvības pārkāpumus, bet vienlaikus  būtu spoguļatbilde ASV notiekošajam.

Tas rada iespēju ārvalstu plašsaziņas līdzekļus reģistrēt kā ārvalstu aģentus. Tā ir jauna konstrukcija Krievijas tiesiskajās sistēmā.  Tā radīta ar mērķi precīzi atkārtot ASV darbības pret mūsu plašsaziņas līdzekļiem," sacīja Krievijas Valsts Domes deputāts Leonīds Levins.

Likumprojekts paredz, ka mediju – ārvalstu aģentu – sarakstu veidos Tieslietu ministrija, kas jau patlaban atbild par līdzīgu nevalstisko organizāciju sarakstu.

Par ārvalstu aģentiem varēs tikt atzīti jebkuri plašsaziņas līdzekļi, kuri darbojas Krievijā un kurus finansē starptautiskās vai citu valstu organizācijas.

Jau vēstīts, ka šonedēļ līdzīgā ASV sarakstā bija spiesta reģistrēties Krievijas raidorganizācija “Russia Today”, jo oficiālā Vašingtona  draudēja izvirzīt kriminālapsūdzības šīs kompānijas pārstāvjiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti