Dienas notikumu apskats

Ignorējot iebildumus, hroniskajiem slimniekiem plānoto naudu atvēl tehnikas iegādei

Dienas notikumu apskats

Krievijas prezidents Vladimirs Putins informē par izmaiņām iecerētajā pensiju reformā

Krievija rīkos kopš Aukstā kara vērienīgākos militāros manevrus

Krievija rīkos lielākās militārās mācības kopš Aukstā kara beigām «Vostok - 2018»

Krievija no 11. līdz 15.septembrim rīkos militārās mācības "Vostok - 2018", kas būšot lielākās kopš Aukstā kara beigām. Par to otrdien paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Pēc viņa teiktā, "Vostok - 2018" piedalīsies 300 tūkstoši karavīru un vairāk nekā tūkstotis kaujas lidmašīnu un helikopteru. "Vostok" no krievu valdos nozīmē "Austrumi", un mācības tiks rīkotas Krievijas centrālajos un austrumu apgabalos. Manevros būs iesaistītas Krievijas Austrumu un Centrālā kara apgabala vienības, Krievijas Ziemeļu flotes spēki, gaisa desantnieki, tālas darbības lidmašīnas. Vienā no militāro mācību etapiem paredzēts iesaistīt arī Ķīnas un Mongolijas bruņoto spēku apakšvienības.

Krievijas aizsardzības ministrs Šoigu septembrī paredzētās mācības "Vostok - 2018" salīdzināja ar Padomju Savienības 1981.gada militārajiem manevriem "Zapad - 81". Tās iegājušas vēsturē kā vienas no lielākajām PSRS militārajām mācībām, un tajās tika izspēlēts arī uzbrukums NATO. Šoigu teica, ka septembrī paredzētie "Vostok" manevri "kaut kādā ziņā būs "Zapad-81" atkārtojums, taču savā ziņā tie būs pat lielāki".

Šoigu pieminētās 1981.gada Padomju Savienības militārās mācības notika Austrumeiropā - Baltkrievijā, Ukrainā un okupētajās Baltijas valstīs, tostarp manevru gaitā padomju karavīri veica manevrus, izmēģinot karaspēka ievešanu Polijā. Tur tobrīd notika opozīcijas arodkustības "Solidaritāte" aizsāktie protesti, un tas tika uztverts kā brīdinājums Varšavai, ka Maskava ir gatava izmantot arī militārus līdzekļus.

Saskaņā ar ziņu aģentūras TASS vēstīto, Krievijas bruņoto spēku aktīvajā dienestā ir aptuveni viens miljons karavīru. Tas nozīmē, ka septembrī gaidāmajos "Vostok - 2018" manevros būs iesaistīta trešā daļas Krievijas armijas aktīvo karavīru.

Nepieciešamību rīkot tik vērienīgas militārās mācības, kas prasa arī attiecīgas izmaksas, Maskava tostarp skaidro ar pašreizējo starptautisko situāciju. Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs teica, ka patlaban starptautiskā situācija "bieži ir diezgan agresīva un nedraudzīga" pret Krieviju, un tādēļ ir jāstiprina valsts aizsardzības spējas.

NATO pārstāvji paziņojuši, ka Krievija ir informējusi aliansi par gaidāmajiem manevriem. Alianses preses pārstāvis uzsvēris - gaidāmās mācības demonstrē, ka Krievija koncentrējas uz liela mēroga militāru konfliktu.

Pirms gada Krievija kopā ar Baltkrieviju rīkoja mazāka mēroga militārās mācības "Zapad - 2017", kurām īpašu uzmanību pievērsa NATO austrumu dalībvalstis, tostarp Baltijas valstis. Krievijas un Baltkrievijas kopīgajās mācībās saskaņā ar Maskavas oficiālo informāciju piedalījās mazliet zem 13 tūkstošiem karavīru, taču NATO pauda, ka patiesais mērogs bijis daudz lielāks. Dažas alianses austrumu dalībvalstis pieļāva, ka manevros piedalījušies vairāk nekā 100 tūkstoši karavīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti