Krievijā režisora Serebreņņikova dzīvoklī un darbavietā veic kratīšanu

Krievijā režisora un Gogoļa centra mākslinieciskā vadītāja Kirila Serebreņņikova darbavietā, viņa vadītajā Gogoļa centrā, un viņa dzīvoklī tiek veikta kratīšana, kas saistīta ar izmeklēšanu par budžeta līdzekļu izkrāpšanu 2014.gadā, ziņo Krievijas aģentūra “Interfax”.

Pēc oficiālās informācijas, varas iestāžu pārstāvju ierašanās saistīta ar izmeklēšanu krimināllietā par budžeta līdzekļu piesavināšanos un izšķērdēšanu.

Izmeklēšanas versija ir šāda - laika periodā no 2011. līdz 2014.gadam  Serebrņņikova vadītās firmas “Septītā studija” nezināmi pārstāvji nozaguši ap 200 miljonus rubļu jeb aptuveni trīs miljonus eiro. Šo naudu, pēc oficiālās informācijas, piešķīra ar mērķi “popularizēt mākslu”.

Secinot, ka nauda izlietota citiem mērķiem, kratīšanas bez tiesas lēmuma notika septiņpadsmit adresēs.

Tajā skaitā, arī Serebreņņikova vadītajā teātrī "Gogoļa centrs", kur bija ieplānots vakara izrādes mēģinājums. 

"Šodien ir jānotiek izrādei "Mirušās dvēseles", ko arī ir iestudējis Kirils Serebreņņikovs. Parasti mums ir tehniskais mēģinājums, teātrī ir aktieri un "Gogoļa centra" darbinieki - juristi, lietvedes, producenti, režisora palīgi,” stāstīja Gogoļa centra sabiedrisko attiecību direktore Nika Gruzdeva.

Lieta ir uzsākta, pamatojoties uz operatīvās izmeklēšanas materiāliem.

“Interfax”, atsaucoties uz vārdā nenosauktu avotu, ziņo, ka Serebreņņikovs ir liecinieks lietā par teātra vairāku miljonu izsaimniekošanu. Šis avots ziņoja, ka lieta ir sākta 2015.gadā pret Maskavas Kultūras departamenta amatpersonām.

Pašu režisoru aizveda pratināt Krievijas Izmeklēšanas komitejā. Serebreņikovs pavisam īsi paziņoja, ka viss ir normāli, pret izmeklētājiem pretenziju viņam nav, taču kratīšanas iemeslu režisors vēl joprojām nesaprot.

“Esmu pilnīgā šokā un neizpratnē,”  viņš paziņojis.

Serebreņņikova advokāts Aleksejs Fedjarovs medijiem apstiprināja, ka režisoram šajā lietā ir liecinieka statuss un viņš nav ne aizdomās turamais, ne apsūdzētais. Gogoļa centra darbinieki otrdien vakarā aicināja skatītājus pulcēties pie teātra ēkas, improvizētā akcijā paužot savu sašutumu par notikušo, tomēr paziņoja, ka plānotā izrāde notiks.

Maskavas Gogoļa centra vadītājs, režisors Kirils Serebreņņikovs Latvijā iestudējis vairākas izrādes. Tāpat režisoram piešķirta Latvijas Zinātņu akadēmijas Cicerona balva par veiksmīgo sadarbību ar Latvijas teātra pasauli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti