Krievija pieļauj Putina un Trampa tikšanos G20 samitā

Krievija “pieļauj”, ka prezidents Vladimirs Putins tiksies ar ASV līderi Donaldu Trampu nākamnedēļ plānotajā G20 valstu samitā Vācijā. Par to paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Ziņu aģentūra AFP vēsta par Lavrova pausto, ka šādā tikšanās reizē prezidenti pārrunās “vairākus jautājumus”, neprecizējot, kādus tieši, vien norādot, ka “pāri visam ir dialoga normalizēšana” ar Vašingtonu.

“Mēs pieļaujam, ka tikšanās notiks, ņemot vērā, ka prezidenti būs vienlaikus vienā pilsētā, vienā ēkā un pat vienā telpā,” sacīja Lavrovs, piebilstot: "Tas nebūtu normāli, ka viņi nerunātu.”

G20 valstu līderi tiksies Hamburgā 7. un 8.jūlijā.

Ziņots, ka priekšvēlēšanu kampaņas laikā Tramps nereti pauda vēlmi uzlabot saiknes ar Krieviju. Marta beigās Putins sacīja, ka ir gatavs tikties ar Trampu G20 valstu samitā, taču ne Maskava, ne Vašingtona informāciju par šādiem plāniem neapstiprināja.

Vienlaikus AFP norāda uz augošo spriedzi abu valstu starpā. Tā, šonedēļ Baltais nams brīdināja par iespējamām represijām pret Krievijas atbalstīto režīmu Sīrijā, ja prezidents Bašars al Asads izmantos ķīmiskos ieročus. Nākamajā dienā Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs nosodīja ASV “draudus”, nosaucot tos par nepieņemamiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti