Krievijā pēc putnu iekļūšanas dzinējos lidmašīna veiksmīgi piezemējas laukā; 23 cietušie

Krievijā, netālu no Maskavas, pasažieru lidmašīna “Airbus 321” veiksmīgi veica avārijas nosēšanos laukā pēc tam, kad drīz pēc pacelšanās tās dzinējos iekļuva putni, ziņo “Euronews”, atsaucoties uz aviokompāniju un krievu medijiem.  

“Ural Airlines” reisā no Maskavas uz Simferopoli bija 234 cilvēki, negadījumā cietuši 23 cilvēki, kuri ir hospitalizēti. Viņu vidū arī pieci bērni.

“Lidmašīnā valdīja kapa klusums. Visi gaidīja savu likteni. Bija straujš sitiens pret zemi. Es turēju klēpī mazu bērnu, ļoti satraucos, ka maza svara dēļ viņu sakratīs,” pastāstīja kāds pasažieris.

Lidmašīna nosēdās netālu no Žukovska lidostas.

“Ural Airlines” informēja, ka abos lidmašīnas dzinējos iekļuva putni un dzinēji apstājās. Ekipāžai izdevās veikt avārijas nosēšanos, lidmašīna piezemējās vienu kilometru no skrejceļa - kukurūzas laukā.

Piezemēšanās laikā lidmašīnas šasijas nebija izlaistas.

Kompānija norādīja, ka piloti prasmīgi izpildīja avārijas nosēšanos, un, lai gan lidmašīna nosēdās laukā, tas neizraisīja ugunsgrēku. Pasažieri tika evakuēti pa piepūšamajiem trapiem.

Ekspertu vērtējumā “Airbus” piloti ar šādu nosēšanos demonstrējuši augstu meistarību. Speciāli sasauktajā preses konferencē Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādījis, ka Kremlī lidmašīnas piloti tiek uzskatīti par varoņiem un jau tiek gatavoti dokumenti viņu apbalvošanai. Žurnālisti tikmēr vērsa Peskova uzmanību, ka netālu no lidostas atrodas nelikumīga atkritumu izgāztuve, kas piesaista daudz putnu. Uz to viņš atbildēja izvairīgi, solot, ka izmeklēšanā tiks noskaidrot visi incidentu izraisījušie faktori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti