Krievija pastiprināti apšauda Ukrainas enerģētikas infrastruktūru; pilsētas slīgst tumsā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas gaisa triecienu dēļ sestdien visā Ukrainā izsludināta gaisa trauksme, un uzbrukumu galvenais mērķis ir enerģētikas infrastruktūra, ziņo Ukrainas amatpersonas.

Krievija pastiprināti apšauda Ukrainas enerģētikas infrastruktūru
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sestdienas rītā pulksten 7.55 visā Ukrainas teritorijā bija izsludināta gaisa trauksme, kas pakāpeniski tika atcelta. Pulksten 11.40 gaisa trauksmes atkal skanēja visā valstī, liecina Ukrainas trauksmju kartes dati.

Odesas apgabalā Krievijas raķešu triecienā sestdien nopostīts viens no elektroapgādes objektiem, kas nodrošināja elektrību Odesas rajonā, informēja uzņēmumā "DTEK Odeski elektromereži".

Odesas apgabalā tiek ziņots par diviem gaisa triecieniem, kuru rezultātā bez elektroapgādes palikušas vairākas apdzīvotas vietas un ir ievainotie.

Ukrainas Gaisa spēku pavēlniecībā "Dienvidi" informēja, ka sestdienas rītā krievi no Melnās jūras akvatorija ar spārnotajām raķetēm "Kalibr" uzbrukuši Ukrainas teritorijai. Pretgaisa operācijā iznīcinātas četras raķetes virs Odesas apgabala un viena virs Mikolajivas apgabala.

Mikolajivas apgabalā okupanti trāpījuši diviem kritiskās infrastruktūras objektiem, bet vēl vienam Kirovohradas apgabalā, informē pavēlniecībā "Dienvidi".

Hmeļnickas apgabalā pēc Krievijas gaisa triecieniem vairākos rajonos nav elektrības, bet neviens cilvēks nav nogalināts, paziņoja Hmeļnickas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Hamalijs.

Arī galvaspilsētā Kijivā bija dzirdami sprādzieni, Krievijas karaspēkam trešo reizi 24 stundu laikā apšaudot Kijivas apgabalu, paziņoja Kijivas apgabala militārās administrācijas vadītājs Oleksijs Kuleba.

Luckas mērs Ihors Poliščuks apstiprināja, ka Volīnijas apgabala centrālajā pilsētā ir trāpīts vienam infrastruktūras objektam un viens cilvēks guvis apdegumus.

Pilsētas tumsā

Triecienu dēļ gandrīz pusotram miljonam abonentu septiņos apgabalos tika atslēgta strāva. Ukrainas nacionālais energooperators "Ukrenergo" izveidojis 70 remontbrigādes ar aptuveni 1000 speciālistiem. "Ukrenergo" paziņojis, ka dažās Ukrainas daļās tiek samazināts elektroenerģijas patēriņš līdz pat 20%.

Operators pauda pateicību iedzīvotājiem, kuri samazinājuši patēriņu mājās, gan uzņēmējiem, kuri to dara birojos un darbavietās. Neatkarīgi no tā, energooperators uzsvēra, ka reģionos, kur infrastruktūra cietusi visvairāk, ar šiem pasākumiem vien nepietiek un ir jāizmanto arī "piespiedu ierobežojumi". Enerģijas ierobežojumi piespiedu kārtā piemēroti arī galvaspilsētā Kijivā un tās apkārtnē.

Ukrainas pilsētās pēc saulrieta elektroenerģijas padeves traucējumu dēļ iestājas dziļa tumsa.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka Maskavas spēki kopš 10. oktobra ir iznīcinājuši gandrīz trešdaļu valsts spēkstaciju.

Irānas dronu un spridzekļu posts

Tāpat vietējiem ekspertiem ir darba pilnas rokas – pēc uzbrukumiem, arī dronu triecieniem, nepieciešams neitralizēt sprādzienbīstamus priekšmetus, kas apdraud ikvienu to tuvumā.

Bojājumus bieži vien nodara tieši Irānas ražojuma droni, ko iebrucēji sākuši aktīvi izmantot visā Ukrainā. Ar tiem izdevies sēt daudz posta.

Mikolajivas policijas spridzekļu neitralizēšanas eksperts Aleksandrs Krivobogs pauda: "Tas ir termobarisks ierocis, kas aizdedzina gaisu. Pat ja drons ēkai nodara nelielu kaitējumu, pastāv liela iespējamība, ka notiks uzliesmojošs sprādziens, kas izraisīs milzīgus postījumus. (..) Es domāju, ka mums būs vajadzīgi daudzi gadi, gadu desmiti, varbūt pat gadsimti, lai šo teritoriju atkal padarītu drošu."

Irāna un Krievija gan noliedz, ka tādi tiktu izmantoti karā Ukrainā.

Rietumvalstis mudinājušas Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) izmeklēt Irānas dronu izmantošanu Ukrainā, bet Eiropas Savienība un Lielbritānija šonedēļ noteica Teherānai jaunas sankcijas.

Irāna šodien brīdināja Eiropas valstis, ka tās īsteno "provokatīvu pieeju", kas ir daļa no mērķtiecīga politiskā scenārija.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. Oktobra vidū Ukrainas spēkiem izdevies pietuvoties Hersonas pilsētai, ko nolēmušas pamest okupantu varasiestādes.

10. oktobrī Krievija ar raķetēm īstenoja masīvus uzbrukumus Ukrainas pilsētām, apšaudot civilās infrastruktūras objektus un pilsētu dzīvojamos rajonus. Centieni iznīcināt Ukrainas energoapgādes infrastruktūru turpinājušies arī pēc tam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti