Krievija pasludinājusi interneta mediju «Meduza» par nevēlamu organizāciju

Krievijas Ģenerālprokuratūra atzinusi Rīgā bāzēto tīmekļa izdevumu "Meduza" par nevēlamu organizāciju, kas "rada draudus konstitucionālās iekārtas pamatiem un Krievijas Federācijas drošībai".

Krievijā cilvēkiem, kas sadarbojas ar nevēlamu organizāciju, draud kriminālvajāšana.

"Mēs turpinām savu darbu, šajā nozīmē jaunais statuss neko nemaina. Bet tas norāda, ka Krievijas varas iestādēm beigušies visi instrumenti, ar ko ietekmēt žurnālistus, un viņi ir sākuši izmantot šādus mērus," sarunā ar Latvijas Radio stāsta "Meduza" pārstāve Katrina Abramova.

"Mēs neesam pirmie, kam ir piešķirts nevēlamas organizācijas statuss. Mēs sekojam to kolēģu piemēram, kuri ar to visai cienījami tiek galā, turpina strādāt. Mūs joprojām var turpināt lasīt, un mēs tuvākajā laikā pastāstīsim par šī statusa niansēm. Mūsu uzdevums ir turpināt strādāt lasītāju labā."

Par ārvalstu aģentu "Meduza", kuras birojs jau vairāk nekā astoņus gadus ir Latvijā, tika pasludināta pagājušā gada aprīlī. Pēc Ukrainas kara sākuma un cenzūras ieviešanas "Meduza" evakuēja uz Latviju arī pārējos žurnālistus.

Krievijai nevēlamu organizāciju statuss jau piešķirts medijiem "Važnije Istoriji", "Projekt", "Insider", kuru žurnālisti arī daļēji uzturas Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti