Krievija nosūta uz Donbasu jau 11. «humāno konvoju»

Krievija nosūtījusi uz Ukrainas austrumiem kārtējo „humānas palīdzības konvoju”, ziņo Krievijas aģentūra „RIA Novosti”, atsaucoties uz Ārkārtas situāciju ministriju.

Konvojs svētdien  devies no piemaskavas uz Rostvas apgabalu, lai tālāk nokļūtu Ukrainā. Kolonnā ir 60 kravas automašīnas.

Rostovas apgabalā šīm kravas automašīnām pievienosies spēkrati no citiem reģioniem, lai izveidotu 11.humānās palīdzības kolonnu, paziņojusi ministrija.  

Krievija informējusi, ka kopumā kolonnā būs 120 kravas automašīnas ar 1,4 tonnām humānas palīdzības.  

Ukrainas aģentūra „Unian” informē, ka līdz šim Krievija uz Ukrainu nosūtījusi jau desmit tā dēvētos humānas palīdzības konvojus, pēdējais no tiem ieradies 21.decembrī.  

Ukrainas Nacionālās drošības padomē uzskata, ka visi šie „humānie konvoji”, kurus Krievija nosūta uz Donbasu bez Kijevas piekrišanas, ir "tikai bruņoto cilvēku atbalsts”, kravas auto nogādā separātistu kontrolētajās teritorijās munīciju, ieročus un ēdienu.  

Iepriekš ASV norādīja, ka Krievijas „humānās palīdzības” kravās ir arī tanku degviela un karavīru formastērpi.

Jau ziņots, ka  pirmā "humānās palīdzības" krava tika ievesta Ukrainā 22.augustā, izvairoties no Ukrainas robežsardzes un Sarkanā Krusta pārbaudēm. Krievijas pusē gan vairākas konvoja automašīnas izrādītas ārvalstu un krievu žurnālistiem, kuru uzņemtajos attēlos redzams, ka kravas automašīnas ir pustukšas.

Pēc Ukrainas drošības dienestu novērtējuma, uzņemtie satelītattēli ar konvoju liecināja, ka augustā ievestajās kravas automašīnās promvešanai iekrautas Ukrainas militārajās rūpnīcās salaupītās ražošanas iekārtas.

Konfliktā Ukrainas austrumos, kur prokrieviskie separātisti pasludinājuši neatkarību un ar kuriem kopš aprīļa cīnās Ukrainas armijas spēki, gājuši bojā 4700 cilvēki, bet kopš septembra, ka tika izsludināts neefektīvs pamiers, nogalināti 1300 cilvēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti