Dienas notikumu apskats

Magoņa kukuļošanas lietā liecina šoferis

Dienas notikumu apskats

Ziemeļkoreja, iespējams, vēršas pēc palīdzības pie Zviedrijas

Krievija gatavojas svētdien gaidāmajām prezidenta vēlēšanām

Krievijā noslēdzas priekšvēlēšanu aģitācija; varasiestāžu izaicinājums – apmeklējums

Jau svētdien Krievijā notiks prezidenta vēlēšanas. Piektdien ir noslēgusies oficiālā priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņa, un turpmākais laiks ir paredzēts vēlētāju pārdomām. Tomēr jau tagad viss liecina, ka vairums balsstiesīgo iedzīvotāju ir izšķīrušies un Vladimirs Putins arī turpmākos sešus gadus paliks Krievijas prezidenta krēslā. Tādēļ lielākais varasiestāžu izaicinājums šobrīd ir panākt, lai pietiekami daudz cilvēku atnāktu uz vēlēšanu iecirkņiem.

“Vai jūs svētdien iesiet balsot par Putinu?” Tādu jautājumu šonedēļ visiem vecākiem uzdeva kāda bērnudārza audzinātāja Krievijā. Un viņa nebūt nav vienīgā, kas ir spiesta aģitēt līdzcilvēkus piedalīties balsošanā. Vēlēšanu dienā daudzās skolās, kur ir izvietoti balsošanas iecirkņi, notiks bērnu koncerti un priekšnesumi. Skanēs patriotiskās Otrā pasaules kara dziesmas. Arī tas lielākoties ir domāts, lai pievilinātu uz iecirkņiem pēc iespējas vairāk cilvēku. Aprēķins ir vienkāršs: vecākiem uz koncertiem savi bērni būs gan jāatved, gan jāaizved. Un pie reizes viņi varēs arī nobalsot.

Lai vai kā, vairums Krievijas iedzīvotāju atbalsta kopējo valsts politiku. Levadas centra socioloģiskie pētījumi liecina, ka šī gada sākumā 55% aptaujāto iedzīvotāju ir teikuši, ka valsts attīstība notiek pareizajā virzienā. Bet visvairāk cilvēkus turpina satraukt sociālās problēmas, saka Levadas centra pētnieks Stepans Gončarovs.

 “Mēs tomēr redzam, ka pašreizējais uzsvars uz starptautiskām attiecībām maina cilvēku izpratni. Cilvēki sāk saskatīt draudus tur, kur viņiem tie tiek parādīti. Tādēļ viņi uztver pašreizējās ekonomiskās grūtības valstī kā starptautiskās situācijas sekas. Proti, Krievija nav pietiekami patstāvīga un tādēļ ir spiesta pārvarēt šķēršļus, kas tai tiek uzlikti,” saka Gončarovs.

Lai gan daudzi cilvēki ir neapmierināti ar pensijām, medicīnu un sadzīves apstākļiem, vairums Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka par to ir atbildīgi zemāka ranga ierēdņi.

Galvenais prezidenta pienākums ir rūpēties par vispārējo valsts stabilitāti un Krievijas lomu pasaulē. Un pašreizējo ārpolitikas kursu iedzīvotāji lielākoties uzskata par pareizu, saka Krievijas Starptautisko attiecību padomes ģenerāldirektors Andrejs Kortunovs.

“Protams, ka ārpolitika cilvēku apziņā paliek kā nozīmīgs fons. Un turklāt tas ir varai izdevīgs fons. Vairums iedzīvotāju atbalsta ārpolitiku, uzskata to par veiksmīgu, jo viņi domā, ka Krievija vairs nestāv uz ceļiem, tā ir parādījusi savu neatkarību un statusu. Bet tas nav jautājums, kas var izšķirt iedzīvotāju noskaņojumu,” saka Kortunovs.

Līdz ar to var prognozēt, ka arī jaunākais attiecību saspīlējums ar rietumvalstīm, kas izcēlās saindētā Krievijas dubultaģenta dēļ, būtiski nemainīs vēlētāju noskaņojumu, jo vietējos plašsaziņas līdzekļos tas tiek traktēts kā kārtējais nepamatotais uzbrukums Krievijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti