Krievija noraidījusi Lietuvas lūgumu par pavēstes nodošanu Gorbačovam

Krievija noraidījusi Lietuvas tiesiskās palīdzības lūgumu, atsakoties nodot bijušajam Padomju Savienības prezidentam Mihailam Gorbačovam pavēsti, kurā viņš aicināts sniegt liecības par 1991.gada asiņainajiem notikumiem Lietuvā. Lietuvas Tieslietu ministrija ir saņēmusi oficiālu atbildi.

Viļņas apgabaltiesa pirms pusgada nolēma izsaukt un iztaujāt Gorbačovu speciālā liecinieka statusā. Lietuvas mediji, atsaucoties uz tiesnesi, ziņoja, ka Gorbačovs saņēma tiesas izziņu ar pasta palīdzību pagājušā gada decembra beigās. Un vienlaicīgi tika saņemtas arī ziņas, ka Gorbačovs atsakās piedalīties šajā tiesas prāvā.

Paralēli pēc tiesiskās palīdzības Lietuvas Tieslietu ministrija vērsās Krievijas Tieslietu ministrijā. Un tagad ir saņemta arī atbilde no Krievijas. Viņi atsakās palīdzēt, un atteikuma pamatojums ir diezgan plašs.

Tas nav pirmais mēģinājums uzdot Gorbačovam jautājumus par janvāra notikumiem. Pirms četriem gadiem Lietuva jau mēģināja nopratināt bijušo PSRS ģenerālsekretāru, taču arī toreiz Krievijas puse noraidīja Lietuvas lūgumu.

Pirms vairāk nekā 26 gadiem padomju specvienības ar spēku centās ieņemt Viļņas televīzijas torni, Preses namu un citus svarīgus objektus. Uzbrukumos tika nogalināti 14 neapbruņoti cilvēki. Kaut arī šajā lietā ir vairāk nekā 60 apsūdzēto, lielākā daļa slēpjas, par daudziem nav zināms pa tas, vai viņi joprojām ir dzīvi.

Klātienē tiek tiesāti tikai divi apsūdzētie. Viens no tiem ir apcietināts -  Jurijs Meļs tika aizturēts 2014.gadā, un kopš tā laika viņš tiek turēts apcietinājumā. Otrs ir PSRS armijas virsnieks Genādijs Ivanovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti