Dienas notikumu apskats

FKTK: Garantēto atlīdzību izmaksai «Trasta komercbankas» nepieciešami 64 miljoni eiro

Dienas notikumu apskats

Streļčenoks aicina atbalstīt pretrunīgi vērtētos grozījumus KNAB likumā

Krievija noraida jebkādu saistību ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu

Krievija noraida pētnieku grupas pārmetumus par MH-17 notriekšanu

Krievijas Aizsardzības ministrija nosaukusi par nepamatotiem starptautisko pētnieku grupas „Bellingcat” apgalvojumus par to, ka Krievijas armijas vienības ir saistītas ar Malaizijas aviolīniju pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainas austrumos. Nīderlandes izmeklētājiem iesniegto ziņojumu Krievijas puse nosaukusi par faktu sagrozīšanu.

Starptautiskā pētnieku grupa „Bellingcat” nodarbojas ar dažādu militāro jautājumu izpēti, izmantojot brīvi pieejamus informācijas avotus, citu starpā, izmantojot ģeolokācijas metodi, tiek analizēti personu atstātie ieraksti dažādos sociālajos tīklos.

Tā vēl pirms pavisam neilga laika „Bellingcat” apstiprināja, ka raķešu iekārtu „BUK”, kas notrieca Malaizijas aviokompānijas pasažieru lidmašīnu MH-17, uz Ukrainas robežu bija nogādājuši kareivji no Krievijas 53. zenītraķešu brigādes otrās divīzijas, kas bāzējas Kurskā. Šajā ziņojumā, kas iesniegts Nīderlandes varas iestādēm, norādīti to karavīru vārdi, kuri varētu būt vainojami lidmašīnas katastrofā Ukrainas austrumos.

Ziņojumā gan uzsvērts, ka tiešu pierādījumu par to, vai raķešiekārtu „BUK” vadīja krievu ekipāža vai separātiskie kaujinieki, nav.

Pirmdien, 7.martā, „Bellingcat” ziņojumu komentējusi arī Krievijas Aizsardzības ministrija, paziņojot, ka starptautiskā žurnālistu grupa ir sagrozījusi faktus un savu ziņojumu ir balstījusi uz pseidohipotēzēm. Ministrijā uzsvērts, ka ziņojumā redzamajai personai kamuflāžas apģērbā nav nekādas saistības ar Krievijas armiju.

Vienlaicīgi uzsvērts, ka „Bellingcat” sniegtās ziņas ir izteikti pretkrieviskas, bet nepierādīto faktu galvenais mērķis esot atstāt iespaidu uz sabiedrību.

Ziņots, ka Nīderlandē izveidota izmeklētāju komanda otrdien pavēstīja, ka MH17 lidmašīna ir notriekta ar Krievijā ražotu "BUK" raķeti. Tā trāpījusi pa lidmašīnas kreiso spārnu, un lidaparāts vairs nevarēja turpināt ceļu un nokrita. Visticamāk, pasažieri trāpījuma brīdī zaudēja samaņu.

Lidmašīna tika notriekta 2014.gada vasarā virs teritorijas, ko kontrolēja prokremliskie kaujinieki. Kijeva un rietumvalstis apsūdz kaujiniekus, ka tie notrieca lidmašīnu ar Krievijas piegādātu zenītartilērijas kompleksu „BUK”. Maskava noliedz savu iesaisti, savukārt apsūdzot Ukrainas bruņotos spēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti