Krievija nolēmusi izstāties no Eiropas Padomes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņoja, ka Krievija vairs nepiedalīsies Eiropas Padomes darbā. Eiropas Padome jau pirms divām nedēļām, kad sākās Krievijas uzbrukums Ukrainai, nolēma apturēt Krievijas līdzdalību šajā organizācijā.

1949. gadā dibinātā Eiropas Padome apvieno gandrīz visas Eiropas valstis (organizācijā ir 47 dalībvalstis). Organizācijas mērķis ir stiprināt cilvēktiesības, demokrātiju un likuma varu Eiropā.

Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā teikts, ka Krievijai “nedraudzīgās” NATO un Eiropas Savienības valstis izmanto Eiropas Padomi, lai paštīksminātos un slavētu Rietumu pārākumu. “Lai izbauda kontaktus cits ar citu, bez Krievijas,” apgalvo Maskava.

Krievijas amatpersonas norāda, ka Krievija pēc izstāšanās no Eiropas Padomes vairs nepakļausies Eiropas Cilvēktiesību tiesas jurisdikcijai, tādējādi Krievijas pilsoņiem vairs nebūs iespēju vērsties Strasbūras tiesā ar sūdzībām pret Krievijas valsti.

Krievijas amatpersonas aicina savas valsts iedzīvotājus aktīvāk cīnīties par taisnību Krievijas tiesās, lai gan zināms, ka Krievijas tiesu vara nav neatkarīga un pilsoņiem ir maz cerību uz taisnīgu spriedumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti