Krievijā miris opozicionāra Navaļnija līdzgaitnieks uzņēmējs Oficerovs

Krievijā mūžībā aizgājis opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieks, 44 gadus vecais uzņēmējs Pjotrs Oficerovs, kurš arī tika notiesāts tā dēvētajā “Kirovļes” lietā, ziņo raidsabiedrības BBC krievu dienests.

Informāciju par Oficerova nāvi apstiprināja viņa advokāte Svetlana Davidova. Nāves iemesls pagaidām nav zināms, norāda BBC. Nedēļas sākumā tika ziņots, ka viņš nogādāts slimnīcā ar galvaskausa traumu.  

“Kirovļes” lieta saistīta ar apsūdzībām Navaļnijam, kurš 2008.-2009.gados bija Kirovas apgabala gubernatora padomnieks. Navaļniju apsūdzēja par valsts uzņēmuma “Kirovļes” īpašuma piesavināšanos.  

Saskaņā ar apsūdzību Navaļnijs pierunājis “Kirovļes” direktoru slēgt neizdevīgu līgumu ar Oficerova vadīto uzņēmumu “Vjatskaja ļesnaja kompānija”. Gan Navaļnijs, gan Oficerovs apsūdzības noraidīja.

Galvenais liecinieks lietā bija bijušais “Kirovļes” vadītājs Vjačeslavs Opaļevs, viņš vainu atzina un 2012.gada decembrī viņam piesprieda četrus gadus nosacīti.  

Savukārt Oficerovs tiesā savā pēdējā vārdā paziņoja, ka viņam piedāvāja “nodot” Navaļniju, bet viņš atteicās. 2013.gadā Navaļnijam piesprieda piecus gadus cietumā, Oficerovam – četrus, un abus apcietināja tiesas zālē. Taču nākamajā dienā pēc sprieduma pasludināšanas tiesa negaidīti nolēma abus atbrīvot no ieslodzījuma, nosakot parakstu par neizbraukšanu no valsts, bet vēlāk apelācijas tiesa nomainīja reālu brīvības atņemšanu un nosacītu.  

2016.gadā Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzina, ka Krievijas tiesas pārkāpa Navaļnija un Oficerova tiesības, un Krievijā lietu sāka izskatīt no jauna, bet 2017.gadā tiesvedība noslēdzās ar to pašu rezultātu un tādu pašu spriedumu abiem apsūdzētajiem – pieci un četri gadi nosacīti.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti