Krievija kopš iebrukuma sākuma izšāvusi pret Ukrainu gandrīz 5000 raķešu

Kā ceturtdien paziņojuši Ukrainas Ģenerālštāba pārstāvji, kopš pilna apjoma iebrukuma sākuma Krievija pret Ukrainu izšāvusi gandrīz 5000 raķešu. Tāpat sarīkoti vismaz 3500 kara aviācijas triecienu un izmantoti vairāk nekā 1100 bezpilota lidaparātu.

Ukrainas Ģenerālštābs norāda, ka augstas precizitātes raķešu trūkuma dēļ Krievijas spēki izmanto pretkuģu spārnotās raķetes, kuras tagad tiek izmantotas ukraiņu dzīvojamo māju iznīcināšanai.

Eiropas Savienība palīdzēs izmeklēt kara noziegumus Ukrainā

Tuvojoties iebrukuma gadadienai 24. februārī, kārtējo reizi aktualizēts arī jautājums par nepieciešamību izmeklēt dažādos Krievijas spēku pastrādātos kara noziegumus. Šajā procesā arvien aktīvāk iesaistās arī Eiropas Savienība.

Piemēram, Eiropas Savienības Aģentūra tiesu iestāžu sadarbībai krimināllietās (Eurojust) ceturtdien iepazīstināja ar jauno datu centru, kurā tiks savākti un analizēti pierādījumi par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem. Eurojust prezidents Ladislavs Hamrans norādīja, ka šis centrs sāks darboties šovasar.

"Nekas nespēs atlīdzināt šausminošos zaudējumus un postījumus, kurus Ukrainas iedzīvotāji ir piedzīvojuši kopš kara sākuma. Taču īpaši smagie starptautiskie noziegumi vienmēr ir jāizmeklē, un Eurojust darīs visu iespējamo, lai vainīgos sauktu pie atbildības.

Jaunās iniciatīvas – ieskaitot Īpaši smago starptautisko noziegumu pierādījumu datubāzi un Starptautisko centru agresijas noziegumu iztiesāšanai – ļaus mums konkrēti atbalstīt varas iestādes, kas rūpējas par tiesiskuma nodrošināšanu šo briesmīgo noziegumu upuriem. Viens no ieguvumiem ir iespēja pēc iespējas agrāk atklāt paralēlas izmeklēšanas, kas ļaus efektīvāk izmantot resursus un samazinās juridisko kļūdu iespējamību."

Rihards Kols pasūtījis Krievijas delegāciju pakaļ "krievu karakuģim"

Tikmēr ceturtdien vārda tiešākajā nozīmē visai skaļi izskanējis Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola (Nacionālā apvienība) veltījums Krievijas agresoriem.

Piedaloties Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) parlamentārajā asamblejā, Kols ar slaveno teicienu par krievu kara kuģi "pasūtījis" Krievijas EDSO delegāciju.

Kols pauda nožēlu, ka Krievijas delegācija ir pielaista EDSO asamblejas sēdei, turklāt delegācijas sastāvā ir personas, kuras ir iekļautas pret Krieviju vērstajā sankciju sarakstā. Minēto tekstu deputāts sacīja krievu valodā, pārējo uzrunu sanāksmē aizvadot angļu valodā.

Brīdī, kad savu uzrunu sāka Krievijas pārstāvji, pārējo delegāciju dalībnieki demonstratīvi sāka atstāt sēžu zāli.

Spānija apsola piegādāt Ukrainai tankus

Šajās dienās Ukrainu turpina apmeklēt dažādu rietumvalstu līderi, lai paustu savu atbalstu Ukrainas tautai. Vien dažas dienas pēc ASV prezidenta Džo Baidena un Itālijas premjerministres Džordžijas Meloni viesošanās Kijivā ceturtdien Ukrainas galvaspilsētu, kā arī netālu esošās Bučas un Irpiņas pilsētas apmeklēja arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.

Viņš apstiprināja, ka jau drīzumā Spānija nodos Ukrainai sešus "Leopard 2" tankus. Ar līdzīgiem paziņojumiem ceturtdien nākušas klajā arī Somija un Zviedrija, kuras vēl tikai grasās kļūt par NATO dalībvalstīm.

Kā liecina jaunākās Eirobarometra aptaujas dati, humānās palīdzības piešķiršanu Ukrainai atbalsta 91 procents Eiropas Savienības iedzīvotāju, bet militārās palīdzības finansēšanu atbalsta 65 procenti.

Taču, kamēr ārvalstu solījumi vēl tikai gaida piepildīšanos, Krievijas spēki turpina izdarīt triecienus pa objektiem Ukrainā, un ceturtdien uzbrukums vērsts pret Harkivas apgabala Kupjanskas rajonu. Tur trāpīts arī vietējās administrācijas ēkai un zem drupām atrodas cilvēki.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti