Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Turcijā Pēteri Vaivaru

Rīta Panorāma

Austrija migrācijas dēļ draud bloķēt ES samita lēmumus

Krievija koncentrē lielus spēkus okupētajā Ukrainas daļā

Krievija koncentrē lielus spēkus okupētajā Ukrainas daļā

Krievija okupētajā Ukrainas daļā koncentrējusi lielu karavīru un militārās tehnikas vienību skaitu. Tā varētu būt kārtējā liecība par plānoto vai jau sākto plašo uzbrukumu.

Izdevums "Foreign Policy" vēsta, ka Krievija ir sagatavojusi ievērojamu skaitu smagās tehnikas, lai uzsāktu jaunu plaša mēroga ofensīvu. Publikācijā apgalvots, ka šim mērķim ir paredzēti 1800 tanku, gandrīz četri tūkstoši bruņumašīnu, 2700 artilērijas sistēmu, 400 iznīcinātāju un 300 helikopteru.

Ukrainas militārpersonas lēš, ka okupētajās teritorijās izvietoto Krievijas karavīru skaits pārsniedz 300 tūkstošus.

"Foreign Policy" secināja, ka, neraugoties uz haotisko karavīru vervēšanas procesu un nepietiekamu jauniesaukto apmācību, izskatās, ka Krievijas mobilizācijas centieni ir sekmīgi, jo ir izdevies nosūtīt uz Ukrainu pietiekami lielu karaspēku. Tas varētu nopietni kavēt Ukrainas aizstāvju mēģinājumus īstenot sekmīgus pretuzbrukumus.

Šeit gan autors piebilda, ka, visticamāk, tuvākajos mēnešos Krievija piedzīvos milzīgus dzīvā spēka zaudējumus, jo nesen uz fronti nosūtītie karavīri ir sliktāk apmācīti un ekipēti nekā tie, kuri pērn februārī iebruka Ukrainā.

Daudzi eksperti arī uzskata, ka iebrucēji vēlas pavirzīties pēc iespējas tālāk, pirms Kijiva saņems solīto moderno rietumvalstīs ražoto militāro tehniku.

Savukārt ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi savā jaunākajā ziņojumā secināja, ka Krievijas karaspēks jau ir uzsācis plašu uzbrukumu Luhanskas apgabalā netālu no robežas ar Harkivas apgabalu.

Tur vissmagākās cīņas pašlaik norisinoties Kreminnas pilsētas virzienā.

Ofensīvas sākums nozīmētu, ka šajā frontes sektorā Krievija ir atguvusi iniciatīvu, ko tā zaudēja pērn augustā, tomēr tas nenozīmē, ka šis uzbrukums būs sekmīgs, norādīja "Kara izpētes institūta" eksperti. Viņi piebilda, ka Ukrainas spēkiem būs iespēja atgūt iniciatīvu un uzsākt pretuzbrukumu.

KONTEKSTS:

Tuvojoties gadadienai kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, aizvien vairāk izskan diskusijas par nākamo Krievijas masveida uzbrukumu, un pēdējo dienu laikā satraukums Ukrainas politiskajās un militārajās aprindās ir jūtams aizvien vairāk.

Kā uzskata Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde, trieciens varētu notikt trijos virzienos – prioritārie būs Doneckas apgabals un Luhanskas apgabals, iespējams, arī Zaporižjas apgabals. Savukārt daļēji pamestajā Hersonas apgabalā un Krimā Krievijas iebrucēji gatavojas savu pozīciju aizsargāšanai.

Lai gan daudzas pazīmes liecina par Krievija gatavošanos jaunai ofensīvai Ukrainā, tomēr analītiķi ir skeptiski par Krievijas iespējām gūt vērā ņemamus panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti