Krievija kategoriski iebilstu pret «Ukrainas ievilkšanu NATO»

Krievija kategoriski iebilstu pret Ukrainas iestāšanos NATO un pauž aizdomas par ASV algotņu klātbūtni Austrumukrainā,  tā intervijā televīzijas kanālam „Bloomberg” paziņojis Krievijas ārlietu ministrs  Sergejs Lavrovs.

„Mēģinājumiem ievilkt Ukrainu NATO  būs negatīva ietekme uz visu Eiropas drošības sistēmu,” paudis Lavrovs.  

Lavrovs arī norādījis, ka Austrumukrainā Kijevas pretterorisma operācijā piedalījās helikopteri ar NATO simboliku, un šis gadījums būtu jāizmeklē. „Mēs gribētu saprast, kā helikopteri ar NATO logotipu tika izmantoti pret mierīgajiem civiliedzīvotājiem,” sacījis Lavrovs.

Pēc viņa domām, „Ukraina kā nekad agrāk pietuvojusies pilsoņu karam”.  

Viņš arī paudis pārliecību, ka 25.maijā gaidāmās prezidenta vēlēšanas nevar būt leģitīmas, kamēr valstī turpinās vardarbība. „Nevar sēsties pie sarunu galda, kamēr notiek šaušana no mīnmetējiem,” uzsvēris Krievijas ministrs.

Viņš arī apgalvojis, ka Krievijai ir „nopietnas aizdomas, ka Austrumukrainā darbojas algotņi no ASV”.

Tāpat ministrs apgalvojis, ka Rietumvalstis diez vai nopietni izskata iespēju ieviest ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. „Es nedomāju, ka šādas sankcijas tiek nopietni apsvērtas, ņemot vērā Rietumvalstu atbildību pasaules ekonomikas priekšā,” sacījis ministrs.

Viņš arī paudis, ka ierobežojošās sankcijas neietekmēs Krievijas pozīciju Ukrainas jautājumā.

Jau ziņots, ka pēc martā notikušā Krimas neatzītā referenduma par pievienošanos Krievijai un pussalas aneksijas Krievija turpina destabilizēt situāciju Ukrainā.  Aprīļa vidū prokrieviski noskaņotie kaujinieki Austrumukrainā sagrābuši vairākas administratīvas ēkas, pieprasot rīkot referendumu par reģionu statusu. Tā dēvētais referendums notika 11.maijā, un, pēc separātistu teiktā,   89% Doņeckas iedzīvotāju un 96% Luganskas iedzīvotāju esot nobalsojuši par šo republiku neatkarību no Ukrainas.   

Ukraina un Rietumvalstis pauž, ka Krievija ar provokāciju palīdzību cenšas traucēt 25.maijā gaidamajām prezidenta vēlēšanām.  

 


 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti