Krievijā ievērojami palielinājies nabadzībā dzīvojošo cilvēku skaits

Krievijas federālā statistikas dienesta (“Rosstat”) dati liecina, ka šī gada pirmajos trijos mēnešos Krievijā ievērojami palielinājies nabadzībā dzīvojošo cilvēku skaits. Saskaņā ar dienesta datiem par nabadzīgiem var uzskatīt 14,3% valsts iedzīvotāju jeb 20,9 miljonus cilvēku.

2021. gada nogalē nabadzīgo cilvēku skaits bijis daudz mazāks: 12,4 miljoni cilvēku, norāda "Radio Svoboda".

“Rosstat” par nabadzīgiem uzskata cilvēkus, kuru ienākumi ir zem 12 916 rubļiem mēnesī. Pēc oficiālā kursa tas ir ap 220 eiro mēnesī, bet jāņem vērā, ka Krievijas rubļa oficiālais kurss neatspoguļo tā patieso vērtību.

Krievijas iedzīvotāju vidējie ienākumi ir 36 234 rubļi (614 eiro pēc oficiālā kursa) mēnesī, savukārt vidējā alga ir 60 101 rublis (1018 eiro) mēnesī (pirms nodokļiem).

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti