Izskanējušas dažādas versijas par to, ko Krievija varētu īstenot 24. februārī, taču tiešas pazīmes par labu vienam vai citam scenārijam nav parādījušās.
Krievijas raķešu triecieni ukraiņus nebiedē
Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājam Kirilo Budanovam žurnālisti uzdeva jautājumu, vai 24. februārī Putins gatavo kaut ko negaidītu. Budanovs atbildējis: "Nekas neparasts nebūs. Parastie mēģinājumi; plāno nelielu raķešu triecienu."
Runājot par potenciāliem Krievijas raķešu uzbrukumiem, Budanovs piebilda, ka runa ir par diviem datumiem – 23. un 24. februāri.
Taču viņš pauda pārliecību, ka ukraiņi šādu uzbrukumu izturētu, jo tādi jau ir piedzīvoti vairāk nekā 20 reizes, nekas jauns tas vairs nebūs.
Krievija varētu īstenot triecienus ar droniem un raķetēm, taču tās nebūtu jaunas metodes, atzina Budanovs.
Tikmēr armijas pavēlniecība "Ziemeļi" vēsta, ka Krievijas iebrucēji gatavo iespējamas provokācijas netālu no Černihivas reģiona robežas. Tas, visticamāk, tiekot darīts, lai apsūdzētu Ukrainas aizstāvjus par uzbrukumu Krievijai un Baltkrievijai.
Uz to norādot izlūkdienestu dati, kas liecina par militārā aprīkojuma kolonnu pārvietošanu pierobežā. Militārajai tehnikai neesot atpazīšanās zīmes, bet karavīri ģērbti formās, kas līdzīgas ukraiņu formām.
Lielbritānija palielinās ieroču ražošanu
Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim trešdien bijušas vairākas sarunas ar dažādu valstu vadītājiem, viena no tām arī ar Lielbritānijas premjeru Riši Sunaku.
"Šovakar es runāju ar Apvienotās Karalistes premjerministru. Mēs ļoti spēcīgi strādājam ar Lielbritāniju, lai stiprinātu savus karavīrus, tuvinātu kopējo uzvaru, īstenot mūsu aizsardzības nolīgumus, kas tika sasniegti manas vizītes laikā Londonā. Un tas būs lieliski, ja visi mūsu partneri, kā Lielbritānija, saprastu, kā aizsardzības aprīkojuma piegāžu ātrums ietekmē konkrētus panākumus kaujas laukā."
Lielbritānija ir sākusi kāpināt ražošanu, lai aizstātu ieročus, kas nosūtīti Ukrainai, un palielināt artilērijas šāviņu izlaidi, lai palīdzētu Ukrainai atvairīt Krievijas karaspēku. Jau vairākkārt izskanējis, ka Rietumiem nopietni jākāpina militārās rūpniecības jaudas, lai spētu ne tikai apbruņot Ukrainu, bet arī nodrošināt savu aizsardzību.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.
Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.