Krievijā esot atrasts meldonija aizstājējs

Krievijas Federālā biomedicīnas aģentūra paziņoja, ka ir atrasts aizstājējs meldonijam, kas iekļauts Pasaules Antidopinga aģentūras aizliegto vielu sarakstā, ziņo “meduza.io”.

Runa esot par vairākiem medikamentiem, kas nav iekļauti Pasaules Antidopinga aģentūras aizliegto vielu sarakstā. Turklāt tie iedarbojas labāk, informēja aģentūrā.

“Meldonijs vairs nav aktuāls,” paziņoja Krievijas Federālā biomedicīnas aģentūras vadītājs Vladimirs Ujba.

Kuri tieši medikamenti varētu aizstāt meldoniju, gan netiek atklāts autortiesību jautājuma dēļ.

Ziņots, ka meldonijs, kas ir medikamenta "Mildronāts" aktīvā viela, 2016.gadā tika iekļauts sportā aizliegto vielu sarakstā. Ar Pasaules Antidopinga aģentūras pārstāvjiem pērn tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas AS "Grindeks" pārstāvji, tomēr viņiem neizdevās panākt "Mildronāta" aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu saraksta. Aizliegums lietot šo vielu sportā noteikts arī 2017.gadā.

Pasaules Antidopinga aģentūra pērn pavasarī pavēstīja, ka meldoniju sportā aizliegto vielu sarakstā iekļāva pēc vispusīgiem pētījumiem kā hormonu un vielmaiņas modulatoru kategorijai atbilstošu vielu. Kopš meldonija nonākšanas sportā aizliegto vielu skaitā vairākiem simtiem sportistu konstatēja pozitīvas dopinga analīzes, tostarp Krievijas tenisa zvaigznei Marijai Šarapovai, kam 26.aprīlī beigsies 15 mēnešu diskvalifikācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti