Krievijā Covid-19 vakcīnas testos izmantos ģenētiski modificētas peles

Krievijā Covid-19 vakcīnas izmēģinājumos izmantos  ģenētiski modificētas peles. Pirmos pētnieku vēlmēm atbilstošus dzīvnieciņus varētu izaudzēt jau jūnijā.

Zinātnieki Novosibirskā plāno peles šūnās ievadīt cilvēku genoma daļu, kas ir atbildīga par reakciju uz koronavīrusu Covid-19. Šis paņēmiens nav unikāls un citos pētījumos tiek izmantots jau 50 gadus, taču līdz šim nav bijis nepieciešams izaudzēt tieši šadā veidā modificētus laboratorijas dzīvniekus.

Jau rudenī zinātnieku rīcībā varētu būt pietiekami daudz ģenētiski modificētu peļu, kuras varēs izmantot arī pretvīrusu  medikamentu pārbaudēm. Pētnieki uzsver, ka bez šādiem eksperimentiem nav iespējams izstrādāt janus medikamentus, un darbinieki ar cieņu izturas pret dzīvnieciņiem.  Pie institūta ēkas pat uzstādīts piemineklis cilvēku palīgiem – laboratorijas pelēm.

Tikmēr Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena vakar paziņoja, ka globālajā līdzekļu vākšanas kampaņā vakcīnas un medikamentu izstrādei pret Covid-19 jau savākti 9,5 miljardi eiro. Iniciatīvas mērķis ir saskaņot pētījumus starptautiskā līmenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti