Dienas ziņas

Estere Tumoviča

Dienas ziņas

Klavieru būvniecību pārceļ uz Kuldīgu

Krievijā Covid-19 izplatās lielā ātrumā

Krievijā Covid-19 izplatās rekordlielā tempā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arī Krievijā Covid-19 izplatās rekordstraujos tempos, ik dienu vairāk nekā 20 000 jaunu saslimšanas gadījumu. Maskavā hospitalizēto skaits mēneša laikā dubultojies, tiek ieviesti jauni ierobežojumi. Tomēr vēl sarežģītāka situācija ir Krievijas reģionos, kur daudzas slimnīcas pārslogotas.

Krievijā reģionālajā Voroņežas slimnīcā jaundzimušos tur atsevišķi no viņu mātes, ja viņa ir inficējusies ar Covid-19. Ar koronavīrusu inficēto jauno māmiņu mazuļus uzreiz pēc dzemdībām nogādā īpaši sagatavotā nodaļā, kurā par viņiem rūpējas slimnīcas mediķi.

“Nodaļas ārsti katru dienu sazinās ar jaundzimušo bērnu mātēm. Varam nosūtīt mātei mazuļa foto, jo, kad bērns piedzimis, māte pat nevar redzēt viņu seju,” stāstīja Voroņežas slimnīcas bērnu nodaļas vadītāja Anna Jakuņinska.

Kopš septembra vīruss atsācis strauji izplatīties arī Krievijā, kurā līdz šīm bijuši oficiāli apstiprināti 1,8 miljoni saslimšanas gadījumu. Tas ir piektais lielākais skaits pasaulē aiz ASV, Indijas, Brazīlijas un Francijas.

Pēdējo nedēļu laikā reģistrēts rekordliels jauninficēto skaits – vairāk nekā 20 000 dienā. Kremlis atzinis, ka īpaši sarežģīta situācija ir  reģionos, kur slimnīcas pārslogotas.

Tiek būvēti jauni pagaidu hospitāļi. Vienu tādu trešdien, 11.novembrī, atvēra Čeļabinskā, uzceltu 2,5 mēnešu laikā. Slimnīcā ir 500 gultasvietas Covid-19 pacientiem.

“Pacientu ar ātro palīdzību var nogādāt tieši izolētā nodaļā. Te pacients pārģērbjas, atstāj savas personīgās mantas, iziet cauri sanitācijas zonai, caur vannas istabu – uz palātu. Tajā brīdī ārsts var ienākt palātā,” stāstīja slimnīcas galvenais ārsts Mihails Verbitskis.

Kaut Maskavā gultasvietu pagaidām pietiekot, hospitalizēto skaits mēneša laikā dubultojies. Visur publiskās vietās jānēsā maskas. Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins šonedēļ situāciju raksturoja kā “nestabilu” un paziņoja par jauniem ierobežojumiem, kas turpināsies vismaz divus mēnešus – līdz janvāra vidum.

Kafejnīcām, bāriem un naktsklubiem būs jāslēdz durvis 11 vakarā, bet augstskolās visas mācības notiks attālināti.

Valsts cer izvairīties no vēl stingrākiem pasākumiem, lai aizsargātu ekonomiku, un liek cerības uz Krievijā izstrādāto vakcīnu “Sputņik V”, kas gan joprojām atrodas izmēģinājumu fāzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti