Krievija boikotēs ANO jūras tribunāla sēdes «Greenpeace» kuģa lietā

Krievija trešdien paziņoja, ka tā boikotēs ANO Starptautiskā jūras tiesību tribunāla sēdes, kurās pēc Nīderlandes pieprasījuma tiks izskatīta Krievijā aizturētā vides aizsardzības organizācijas "Greenpeace" kuģa "Arctic Sunrise" lieta.

Krievija "ir informējusi Nīderlandi un Starptautisko jūras tiesību tribunālu .. ka tā negrasās piedalīties tribunāla sēdēs", paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija. Ministrija piebilda, ka Krievija "paliek atvērta radušās situācijas atrisināšanai", bet neprecizēja, kādās sarunas nākotnē tā nodomājusi piedalīties.

Nīderlande pirmdien paziņoja, ka ir iesniegusi sūdzību par Krieviju ANO Starptautiskajā jūras tiesību tribunālā Hamburgā, pieprasot atbrīvot Krievijā aizturēto vides aizsardzības organizācijas "Greenpeace" kuģi "Arctic Sunrise" un 30 cilvēkus, kas atradās uz kuģa, bet tagad Krievijā ir apcietināti. Šī sūdzība var tikt izskatīta tuvāko divu vai triju nedēļu laikā.

Oktobra sākumā Nīderlande brīdināja, ka gadījumā, ja Krievija divu nedēļu laikā neatbrīvos kuģi "Arctic Sunrise", kam ir Nīderlandes karogs, un cilvēkus, kas tā atradās, Nīderlande iesniegs sūdzību Hamburgas tribunālā par to, ka Krievija ir pārkāpusi ANO Jūras tiesību konvenciju.

Krievijas drošības spēki septembra vidū Arktikā uzkāpa uz "Arctic Sunrise" un aizturēja visus 30 uz tā esošos cilvēkus no 18 valstīm. Tas notika pēc tam, kad vairāki aktīvisti mēģināja uzkāpt uz Krievijas valsts enerģētikas koncernam "Gazprom" piederošas naftas ieguves platformas Pečoras jūrā.

28 vides aizstāvjiem un diviem viņus pavadošajiem reportieriem ir noteikts pirmstiesas apcietinājums. Viņiem visiem izvirzītas apsūdzības pirātismā, par ko draud līdz 15 gadiem ilgs cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti