Krievija bloķē piekļuvi cilvēktiesību aizsardzības centra «Memoriāls» mājaslapai

Krievijas mediju uzraudzības dienests pēc Ģenerālprokuratūras lūguma nobloķējis cilvēktiesību aizsardzības centra "Memoriāls" tīmekļa vietni.

Ierobežojumi noteikti saistībā ar "aicinājumiem uz masu nekārtībām, ekstrēmismu, piedalīšanos nelikumīgās masu akcijās", teikts lēmuma pamatojumā.

"Starptautiskais "Memoriāls"" un cilvēktiesību aizsardzības centrs "Memoriāls" likvidēti pēc Ģenerālprokuratūras un Maskavas prokuratūras prasībām ar Krievijas Augstākās tiesas un Maskavas Pilsētas tiesas lēmumiem 2021. gada 28. un 29. decembrī.

Organizācijas cilvēktiesību aktīvisti apsūdzēti "vairākkārtējos Krievijas likumu pārkāpumos". Apsūdzībā arī norādīts, ka tikusi slēpta "ārvalstu aģenta funkcijas izpildīšana" un politiskās darbības veikšana.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieprasījusi Maskavai spriedumu izpildi apturēt.

KONTEKSTS: 

Cilvēktiesību centrs "Memoriāls", kas ir viens no "Starptautiskā Memoriāla" atzariem, cīnās par politieslodzīto, migrantu un citu novārtā pamesto grupu tiesībām un pievērš sabiedrības uzmanību pārkāpumiem, īpaši Ziemeļkaukāzā. Savukārt "Starptautiskais Memoriāls" Maskavā uztur plašu arhīvu. Organizācija veltījusi daudzus gadus, lai apkopotu komunistiskā režīma noziegumus un pieminētu upurus, kas noslepkavoti vai gājuši bojā komunistu koncentrācijas nometnēs jeb tā dēvētajā Gulagā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti