Krievija bloķē ANO ziņojumu par Ziemeļkoreju

Krievija bloķējusi ANO ekspertu ziņojuma publiskošanu par to, kā Ziemeļkoreja pārkāpj ANO sankcijas, turpina savas raķešu un kodolprogrammas, kā arī jūrā nelegāli pārkrauj starp kuģiem naftas produktus.  

Krievijas vēstnieks ANO pēc Drošības padomes sēdes paziņoja, ka bloķē ziņojuma publiskošanu, jo Krievija nepiekrīt atsevišķiem ziņojuma punktiem.

Lielbritānijas vēstniece sacīja, ka notiks neoficiālas konsultācijas, lai noskaidrotu Krievijas iebildumus.

62 lappušu ziņojumā ekspertu komanda ANO Drošības padomei uzskaitījusi Ziemeļkorejas pārkāpumus attiecībā uz sankciju pārkāpšanu.  Apejot aizliegumu eksportēt ogles, dzelzi un citus produktus, Kima Čenuna režīms iegūst miljoniem dolāru.

Tāpat ziņojumā teikts, ka pretēji solījumiem izbeigt kodolbruņošanos Ziemeļkoreja turpina aktivitātes savos kodolobjektos.  

KONTEKSTS:

Starptautiskā atomenerģijas aģentūra, paužot bažas par Phenjanas darbībām un varas iestāžu izteikumiem, iepriekš ziņoja, ka nav nekādu pierādījumu tam, ka Ziemeļkoreja būtu apturējusi savas kodolaktivitātes.   

Jautājums par iespējamo Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos aktualizējās šī gada jūnijā pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās Singapūrā. Tās laikā Ziemeļkoreja deva solījumu virzīties pretī no kodolieročiem brīvai Korejas pussalai, nepiedāvājot gan nekādas konkrētas darbības un par to izpelnoties asu kritiķu nosodījumu. ASV savukārt pieprasīja, lai kodolatbruņošanās aktivitātes būtu pārbaudāmas un apstiprināmas. Šādu iespēju nepieciešamības gadījumā ir solījusi nodrošināt Starptautiskā atomenerģijas aģentūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti