Krievija bloķē ANO rezolūciju par ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā

Krievijas diplomāti bloķējuši Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijas projektu par mandāta pagarināšanu ķīmisko uzbrukumu izmeklēšanas komisijai Sīrijā. Dokumentu izstrādājuši  Amerikas Savienoto Valstu pārstāvji.

Krievijas pārstāvji pauda vēlmi sākotnēji apspriest sagatavoto ziņojumu par 4. aprīļa ķīmisko uzbrukums nemiernieku kontrolētās Idlibas provinces daļā. Tomēr balsojumu neizdevās atlikt, un Maskavas pārstāvji izmantoja savas veto tiesības ANO Drošības padomē.

Eksperti norāda, ka šāda Krievijas diplomātu rīcība nav pārsteigums, jo tā sniedz visa veida atbalstu oficiālajai Damaskai. Savukārt mēreni noskaņotie nemiernieki, ASV un Turcija uzskata, ka ķīmiskos ieročus pielieto Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības spēki.

Jau ziņots, ka Sīrijas nemiernieki šā gada aprīlī vainoja prezidenta Bašara al Asada režīmu jaunā uzbrukumā, kurā izmantoti ķīmiskie ieroči. Pēc viņu sniegtās informācijas, nemiernieku kontrolētajā Idlibas provinces daļā ar indīgu gāzi nosmacēti vismaz 58 cilvēki, tostarp vismaz 11 bērni.

Ķīmisko ieroču izmantošanā Asada režīms vainots vairākkārt, taču viņa spēki šo informāciju noliedz un apgalvo, ka šos ieročus patiesībā pielietojuši džihādisti pēc militāro bāzu pārņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti