Krievija bloķē ANO paziņojumu par nosodījumu Ziemeļkorejai

Krievija nobloķējusi Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes paziņojumu, kurā nosodīta Ziemeļkoreja. Tā iemesls esot šaubas, vai Phenjana īstenoja starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumu.

Amerikas Savienoto Valstu izplatītajā paziņojumā atgādināja, ka ANO Drošības padome ir vienojusies spert turpmākus soļus, ja Ziemeļkoreja veiks atkārtotu raķetes vai atombumbas izmēģinājumu. Tajā arī pieprasīts piemērot oficiālajai Phenjanai papildu sankcijas.

Savukārt Krievijas pārstāvji norāda, ka Ziemeļkoreja izmēģinājusi vidēja darbības rādiusa raķeti. Tomēr oficiālā Maskava ir gatava turpināt diskusijas par dokumentu.

Ziņots, ka Ziemeļkoreja pēdējos mēnešos pastiprinājusi raķešu izmēģinājumus. Kopš pagājušā gada sākuma tā ir sarīkojusi arī divus kodolizmēģinājumus ar mērķi izstrādāt kodolgalviņu, kas spētu sasniegt ASV. Par spīti vairākām ANO Drošības padomes sankciju kārtām, Ziemeļkorejas ar tās līderi Kimu Čenunu galvgalī pēdējā laikā palielinājusi ballistisko raķešu izmēģinājumu skaitu.

Šonedēļ Ziemeļkorejas paziņoja, ka sekmīgi izmēģinājusi starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas, saskaņā ar ekspertu aplēsēm, būtu spējīga sasniegt Aļaksu. Izšautā raķete iezīmē pirmo reizi, kad Phenjanai pirmo reizi izdevies sekmīgi izmēģināt starpkontinentālo ballistisko raķeti. Ziemeļkoreja ilgus gadus centusies izstrādāt raķeti, uz kuras varētu uzmontēt kodolgalviņu un tā varētu sasniegt ASV kontinentālo daļu

Uz to ASV un Dienvidkoreja atbildēja ar kopīgām ballistisko raķešu palaišanas un mērķēšanas mācībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti