Krievija atdevusi Ukrainai trīs sagūstītos kuģus

Krievija atdevusi Ukrainai trīs okupētās Krimas piekrastē sagrābtos karakuģus. Šo ziņu apstiprinājušas abu valstu varas iestādes.

Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā. norādīts, ka 18. novembrī Ukrainai nodoti trīs kuģi, kas 2018. gada novembrī esot nelegāli šķērsojuši Krievijas robežu. Savukārt oficiālās Kijevas pārstāvji informēja, ka sākusies kuģu pārvietošanās Ukrainas kontinentālās daļas virzienā un tie tiks nogādāti Odesā. Tikmēr politikas eksperti šo jaunumu saista ar gatavošanos tā dēvētā Normandijas formāta samitam.

Krievijas, Ukrainas, Francijas un Vācijas līderi tiksies šā gada 9. decembrī Francijas galvaspilsētrā Parīzē, un sarunas varētu dot jaunu impulsu konflikta noregulēšanai Austrumukrainā. Mediji arī atgādina, ka trīs Ukrainas kuģus un 24 jūrniekus Krievija sagūstīja 2018. gada 25. novembrī Kerčas šaurumā. 25. maijā Starptautiskais jūras tiesību tribunāls atzina, ka Krievijas rīcība bija prettiesiska, un 7. septembrī Krievijas un Ukrainas gūstekņu apmaiņas gaitā jūrnieki tika atbrīvoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti