Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

SVF: ekonomiskā izaugsme būs strauja, bet nevienlīdzīga

A. Navaļnija līdzgaitniekiem atceļ mājas arestu

Krievijā atceļ mājas arestu Navaļnija līdzgaitniekiem

Maskavas pilsētas tiesa nolēmusi, ka vairākiem ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem tiks atcelts mājas arests. Tas gan nenozīmē, ka opozīcijas pārstāvji tagad varēs brīvi pārvietoties un turpināt koordinēt opozīcijas atbalsta aktivitātes.

Navaļnija līdzgaitnieki bija apsūdzēti par pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Proti, 23. janvārī opozicionāri aicināja iedzīvotājus protestēt pret Navaļnija apcietināšanu, līdz ar to esot pārkāpti epidemioloģiskās drošības pasākumi, Maskavā pulcējušies simtiem cilvēku, tai skaitā ar koronavīrusu inficētie.

Krievijas kriminālkodeksa pantā par sanitāri epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, bet, ja pārkāpumu rezultātā neuzmanības dēļ dzīvību zaudējuši cilvēki, draud pat līdz septiņiem gadiem cietumā.

Pēc notikušā Navaļnija līdzgaitniekiem noteica mājas arestu. Tagad tas atcelts Korupcijas apkarošanas fonda juristei Ļubovai Soboļai, Navaļnija brālim Oļegam, aktīvistei Ļusjai Šteinai un Maskavas pašvaldības deputātam Konstantīnam Jankauskam.

Krimināllietas ietvaros kopš janvāra beigām mājas arestā vēl joprojām atrodas Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša, opozīcijas fonda Maskavas biroja koordinators Oļegs Stepanovs, kā arī vairāki citi.

Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa stāsta: “Mēs nedrīkstam komentēt pašreizējo izmeklēšanu, diemžēl nesniegšu komentārus par šo krimināllietu. Runājot par ierobežojumiem, mums aizliegts iziet no dzīvesvietas nakts laikā, piemēram, man no vīra dzīvokļa. Tāpat ierobežota tālruņa, telegrāfa un pasta izmantošana. Jāsaka, ka lielākā daļa pirmstiesas ierobežojumu paliek spēkā.”

Navaļnija brāļa Oļega advokāts Niko Paraskevovs pavēstījis: “Mūsu uzvara būs tikai tad, kad šī krimināllieta tik izbeigta un visas izvirzītās apsūdzības tiks atceltas. Tā ir vienīgā uzvara, kuru mēs pieņemsim.

Kas attiecas uz dažu ierobežojumu atcelšanu, protams, tas nāk par labu Oļegam. Ir skaidrs, ka visu laiku pavadīt mājās, nevarot iziet ārā, ir paverdzinoši.”

Tiem, kuriem mājas arests atcelts, vēl joprojām aizliegts pamest dzīvesvietu no pulksten 20 vakarā līdz 6 no rīta. Liegts sazināties ar citiem apsūdzētajiem, izmantot jebkādus saziņas līdzekļus par apstākļiem, kas skar krimināllietas izmeklēšanu.

Tikmēr pats opozīcijas līderis Navaļnijs atrodas apcietinājumā, kur turpina badastreiku. Viņa advokāti apgalvo, ka opozicionāra veselības stāvoklis pasliktinās, un tagad viņam sākušas palikt nejutīgas vairākas ķermeņa daļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt