Krievija atbrīvo sankcijām pakļautos uzņēmējus no ienākuma nodokļa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Starptautiskajām sankcijām pakļautajiem Krievijas uzņēmējiem atļaus nemaksāt ienākuma nodokli Krievijā. To paredz Krievijas Valsts domes galīgajā lasījumā apstiprinātie likuma grozījumi, ziņo raidsabiedrības BBC Krievijas dienests. 

Uzņēmējiem, kuriem ir aktīvi ārzemēs un kuri iekļauti starptautisko sankciju sarakstos, nākas daudz laika pavadīt Krievijā, jo viņiem liegta iebraukšana daudzajās rietumvalstīs. Saskaņā ar Nodokļu likumu visiem, kas Krievijā uzturas vairāk nekā 183 dienas gadā, jāmaksā nodokļi Krievijas budžetā. Taču arī rietumvalstīs šie sankcijām pakļautie uzņēmēji nav atbrīvoti no nodokļiem. Līdz ar to viņiem nodokļi bija jāmaksā divreiz.  

Tagad saskaņā ar likuma labojumiem fiziskas personas, kas iekļautas sankciju sarakstā, varēs vērsties ar iesniegumu Krievijas nodokļu dienestā un vairs neatskaitīties par viņu kontrolētajām ārvalstu kompānijām, un turpināt maksāt nodokļus tikai ārvalstīs. Bet Krievijā noteikto 13% ienākuma nodokli viņi varēs nemaksāt.   

Turklāt saskaņā ar likumu personas varēs iegūt atvieglojumus par laika periodu jau no 2014.gada 1.janvāra.  

Valdībai gan vēl jānosaka, kuri valstu sankcijām pakļautie uzņēmēji varēs izmantot atbrīvojumu no nodokļa.  

Iepriekš laikraksta “Kommersant” aptaujātie eksperti atzinuši, ka jaunie grozījumi ir dīvaini, jo vairāku valstu, piemēram, Lielbritānijas un Kipras, nodokļu rezidenti jau tagad ir atbrīvoti no dubultās aplikšanas ar nodokļiem saskaņā ar starpvalstu likumiem.  

Likuma labojumus varētu izmantot neliels uzņēmēju skaits, jo sankcijas galvenokārt vērstas pret ierēdņiem un amatpersonām, kurām nedrīkst piederēt uzņēmumi ārzemēs, norāda BBC.  

Sankciju sarakstos ir daži lieli Krievijas uzņēmēji, piemēram, Genādijs Timčenko, Arkādijas Rotenbergs un Igors Sečins, norāda BBC.  

Jau ziņots, ka Eiropas Savienība (ES) martā uz pusgadu pagarinājusi sankcijas pret Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām par to lomu Krimas aneksijā un konfliktā Ukrainā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti