Pusdiena

Pusdiena 05.12.2017

Pusdiena

Gaidāms lēmums par Krievijas olimpiešu startu ziemas olimpiskajās spēlēs

Krievija deviņus ASV medijus atzīst par ārvalstu aģentiem

Krievija ārzemju aģentu sarakstā iekļauj «Radio Brīvība» un «Amerikas balsi»

Krievijas Tieslietu ministrija ārzemju aģentu sarakstā iekļāvusi deviņus plašsaziņas līdzekļus, tostarp "Amerikas balsi" un “Radio Brīvība", kuri finansējumu saņem no ārvalstīm. Šiem plašsaziņas līdzekļiem būs liegta iespēja piedalīties Valsts domes sēdēs, ziņo “Interfax”.

Krievijas Tieslietu ministrijas publicētajā plašsaziņas līdzekļu sarakstā ārvalstu aģenta statuss piemērots radiostacijām „Amerikas Balss”, „Radio Brīvība” un vēl septiņiem citiem medijiem. Ierobežojumi attieksies arī uz šo mediju filiālēm un to ziņu vietnēm, kā arī kopīgi veidotajiem raidījumiem, kuros iesaistīts kāds no medijiem, kas atzīsts par „ārvalstu aģentu”.

Tāpat visiem deviņiem plašsaziņas līdzekļiem būs liegta piekļuve domes apakšpalātas sēdēm, ziņu aģentūrai „Interfax” norādījis avots Valsts domē. Līdzīgi rīkojušās ir arī Savienotās Valstīs, liedzot piekļuvi ASV kongresam – Kremļa propagandas telekanāla „Russia Today” žurnālistiem, tādējādi ietekmējot pieeju arī citām ASV institūcijām.

Krievijas dome par šādu pasākumu kopumu vienojās jau iepriekš. Teju visi domes deputāti vienprātīgi atbalstīja rezolūcijas projektu, tostarp par aizliegumu apmeklēt domes apakšpalātas sēdes ASV plašsaziņas līdzekļiem, kuri iekļauti „ārvalstu aģentu” sarakstā.

Paredzams, ka šie jaunie noteikumi attiecībā uz ASV medijiem spēkā stāsies 6.decembrī.

Šāds teju vienbalsīgs visu Krievijas domes frakciju atbalsts ir atbildes reakcija uz ASV prasību “Russia Today” un “Sputnik” reģistrēties kā ārvalstu aģentiem, bet vēlāk “Russia Today” liegta arī piekļuve ASV kongresam.

Tomēr Krievija vēl joprojām turpinās diskusijas, vai nevajadzētu ASV medijiem, kuri atzīti par ārvalstu aģentiem, piemērot arī liegumu apmeklēt Krievijas Valsts domes augšpalātas sēdes. Krievijas Valsts domes pārstāvis Andrejs Kļimovs aģentūrai "Interfax uzsvēris, ka ārvalstu mediju iekļaušana ārvalstu aģentu sarakstā ir mērķtiecīgu pasākumu kopums, taču tie var tikt atcelti gadījumā, ja Vašingtona pārtraukt izvērstās kampaņas pret Krievijas plašsaziņas līdzekļiem ASV.

Ziņots, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstītās likuma izmaiņas paredz, ka prasību piereģistrēties par ārvalstu aģentu Krievijas Tieslietu ministrija var izvirzīt pret ārzemēs reģistrētiem medijiem, kuri izplata savas programmas un citu saturu Krievijā un saņem naudu no ārvalstu pilsoņiem vai organizācijām. Pēc reģistrācijas šiem medijiem būs regulāri jāsniedz ministrijai īpašas atskaites un uz visām publikācijām būs jābūt norādītam, ka tās ir izveidojis ārzemju aģentu sarakstā iekļautais medijs.

Iepriekš Krievijas Valsts domē neslēpa, ka gatavojas piemērot šo likumu tikai izlases kārtā pret konkrētiem plašsaziņas līdzekļiem, nevis pret visiem ārvalstu medijiem, kas ir pieejami Krievijā.

Krievijas politiķi uzsver, ka šis likums ir atbildes reakcija uz ASV prasību līdzīgā ārzemju aģentu sarakstā piereģistrēties diviem Krievijas valdības finansētajiem medijiem – televīzijas kanālam RT un interneta izdevumam “Sputnik”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt