Krievija ar raķetēm apšaudījusi Harkivu; smagas cīņas notiek Ukrainas austrumos

Ukrainas otra lielākā pilsēta Harkiva piedzīvojusi raķešu uzlidojumu, svētdienas rītā Krievijai apšaudot pilsētas centru. Tikmēr Ukrainas frontē smagākās cīņas joprojām norisinās austrumos – Doneckā, precīzāk, Bahmutā.

Krievija ar raķetēm apšaudījusi Harkivu; smagas cīņas notiek Ukrainas austrumos
00:00 / 03:20
Lejuplādēt

Krievija apšaudījusi Harkivas centru

Krievija svētdienas rītā apšaudījusi Harkivu un Harkivas apgabalu. Viena no ienaidnieka raķetēm pilsētā trāpīja universitātes piecstāvu ēkai un nodarīja nopietnus postījumus, bet otra ielidoja teritorijā pie dzīvojamās ēkas. 

Kopumā Harkivā ievainoti vismaz pieci cilvēki. Uzbrukumos izmantotas "S-300" tipa raķetes. 

Tāpat svētdienas rītā apšaudīta Hersonas apgabalā esošā Čornobajivka, nodarot postījumus vismaz sešām ēkām un ievainojot vismaz vienu iedzīvotāju.

Ukraina pēdējās dienās piedzīvo jaunu Krievijas uzbrukuma vilni. Apšaudes notiek arī Černihivā, Zaporižjā, Mikolajivā un citos apgabalos. 

Tikmēr smagas cīņas turpinās austrumu frontē

Joprojām turpinās smagas cīņas frontē Ukrainas austrumos.

To, ka situācija kļūst arvien smagāka, apliecinājis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis: "Šī kara 346 dienu laikā man bieži nācās teikt, ka situācija frontē ir smaga. Un ka situācija kļūst arvien grūtāka. Tagad atkal ir tas laiks. Laiks, kad okupants met arvien vairāk savus spēkus, lai salauztu mūsu aizsardzību. Tagad ļoti grūti ir Bahmutā, Vuhledarā, netālu no Limanas un citos virzienos. Bet tagad, kā katru dienu no šīm 346 dienām, visu izšķir mūsu karavīru izturība. Mūsu spēks! Runa nav par Krievijas centieniem un plāniem. Runa ir par mūsu karavīru drosmi un apņēmību."

Ukraina turpina centienus nodrošināt ieroču piegādes

Ukraina joprojām cenšas nodrošināt arvien jaunas ieroču piegādes no Rietumiem, kā arī gaida jau apsolīto ieroču, tostarp tanku piegādes. 

Vācijas kanclers Olafs Šolcs izteicies, ka Vācija kopā ar sabiedrotajiem nodod Ukrainai tankus, lai tā varētu sevi aizstāvēt, un Rietumu tanku piegāde neizraisīs jaunu kara eskalāciju. 

Savukārt Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs svētdien apliecināja, ka Kijiva neizmantos no Rietumiem saņemtos tālas darbības rādiusa ieročus, lai dotu triecienus Krievijas teritorijai.

Tikmēr Vācijas ģenerālprokurors Pēters Franks svētdien paziņojis, ka viņa birojs ir savācis "simtiem" pierādījumu, kas liecina par kara noziegumiem, kurus Ukrainā pastrādājusi Krievijas armija, un ka nepieciešami starptautiski pūliņi, lai vainīgos sauktu pie atbildības. Šobrīd Franka biroja galvenā uzmanība esot pievērsta Bučai un uzbrukumiem Ukrainas civilajai infrastruktūrai. Viņš atklājis, ka lielākā daļa pierādījumu iegūta, intervējot ukraiņu bēgļus, un ka tagad galvenais mērķis ir "sagatavot iespējamo vēlāko tiesas lietu," ko varētu izskatīt vai nu Vācija, vai kāda cita valsts, vai arī starptautiska tiesa.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti