Krievija ar raķetēm apšaudījusi Dņipro

Krievijas karaspēks sestdien, 26. novembrī, ar raķetēm apšaudījis Dņipro pilsētu valsts centrālajā daļā, pavēstīja Dņipropetrovskas apgabala kara administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko.

Raķešu triecienā daļēji izpostītas septiņas ģimenes mājas.

Sprādziena vietā izraisījies ugunsgrēks. Cietusi sieviete, kas izcelta no drupām un nogādāta slimnīcā.

Iepriekš par raķešu atlidošanu platformā "Telegram" ziņoja pilsētas mērs Boriss Filatovs. Viņš rakstīja, ka pilsētas komunikācijas un infrastruktūra nav cietusi, tomēr notikusi automātiska vairāku transformatoru apakšstaciju atslēgšanās.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

9. novembrī Krievijas karaspēka vadība paziņoja, ka ir pieņemts lēmums par karaspēka izvešanu no Hersonas pilsētas un pārcelšanos uz Dņepras upes kreiso krastu. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti