Krievijā ar likumu aizliedz parādu piedzinējiem konfiscēt mājdzīvniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievijas parlaments ir apstiprinājis likumprojektu, kas parādu piedziņas lietās aizliegs konfiscēt parādnieka mājdzīvniekus. Krievijā līdz šim nereti bijuši gadījumi, kad tiesu izpildītāji un parādu piedziņas firmas konfiscē suņus un kaķus, lai izdarītu spiedienu uz parādnieku.

Krievijā ar likumu jau bija aizliegts konfiscēt dažādus lauksaimniecības dzīvniekus, piemēram, liellopus, trušus, mājputnus un bites. Tagad likums papildināts ar mājdzīvniekiem, kas tiek audzēti nekomerciālos nolūkos, galvenokārt tas attiecas uz suņiem un kaķiem.

“Pie manis bija atnākusi vecmāmuļa, kas bija cietusi satiksmes negadījumā. Lai pierādītu, ka viņa ir cietusī, viņai nācās paņemt 10 000 rubļu (ap 110 eiro) kredītu advokāta pakalpojumiem. Pēc dažiem mēnešiem atklājās, ka parāds sasniedzis jau 180 000 rubļu (1960 eiro), jo tā bija ātro kredītu firma ar ļoti augstiem procentiem.

Vecmāmuļai atņēma kaķi, kas viņai bija vienīgā tuvā būtne. Viņai tā bija īsta traģēdija, un šādu gadījumu ir simtiem un pat tūkstošiem,” laikrakstam “Izvestija” stāstīja Krievijas Valsts domes deputāts Vladimirs Burmatovs.

Piemēram, Maskavas kreditēšanas firma “Kredit 911” mēneša laikā konfiscējusi pat 10 mājdzīvniekus: sešus suņus, trīs kaķus un krokodilu. Visi dzīvnieki tika izmitināti turpat firmas birojā.

Krievijas kreditoru konfiscētais mājdzīvnieks
Krievijas kreditoru konfiscētais mājdzīvnieks

“Šāds galējais risinājums tiek piemērots pret aizņēmējiem, kas neiziet uz sakariem, neatdod parādu. Pēc likuma mājdzīvnieks ir cilvēka īpašums, tādēļ kredīta devējs ir tiesīgs to konfiscēt. Tiklīdz aizņēmējs sāk atmaksāt parādu, mājdzīvnieks viņam tiek atdots,” stāstīja firmas direktors Andrejs Kotovs.

Permas apgabalā kāds vīrietis bija palicis parādā 120 000 rubļu (ap 1300 eiro), tādēļ tiesu izpildītāji viņam konfiscēja kaķi Arčibaldu, kas tika novērtēts uz 1500 rubļiem (ap 16 eiro). Jau nākamajā dienā kaķa saimnieks sācis atmaksāt parādu, lai tikai atgūtu savu mīluli.

Turpmāk tiesu izpildītājiem vairs nebūs tiesību izmantot šādus paņēmienus parādnieku ietekmēšanai. Valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Volodins atzinis, ka daudzās ģimenēs mājdzīvnieks ir kā ģimenes loceklis, tādēļ suņa vai kaķa atņemšanu cilvēki uztvertu kā traģēdiju.

Pagājušogad arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzina, ka parādu piedzinēju darba metodes dažkārt “pārsniedz visas iespējamās robežas”, tādēļ nepieciešams sakārtot šo jomu. Parlaments ir uzklausījis Kremļa saimnieka norādījumus un pieņēmis attiecīgas izmaiņas likumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti