Krievija ar jauniem ledlaužiem cenšas pastiprināt savu Arktikas floti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien attālināti no Kremļa palaidis divus ar kodolenerģiju darbināmus ledlaužus Sanktpēterburgā. Tie ir daļa no projekta, kas papildinās Arktikas ledlaužu floti.

Putins sacīja, ka šādi ledlauži Krievijai esot stratēģiski svarīgi, jo tie nodrošinās kuģošanu Rietumu Arktikā visu gadu un stiprinās Krievijas kā Arktikas lielvaras statusu.

Arktikas reģions iegūst arvien lielāku ģeopolitisko nozīmi, jo ledāju kušana paātrina jaunu kuģošanas maršrutu izveidi, turklāt šajā reģionā ir arī lielas naftas un gāzes atradnes.

Līdz 2027. gadam tiks pabeigts 209 metrus garš ledlauzis ar nosaukumu "Rossija", kurš spēs izlauzties cauri četrus metrus biezai ledus kārtai.

Putins norādīja, ka ledlauži nepieciešami Arktikas reģiona izpētei, lai nodrošinātu ilgtspējīgu kuģošanu šajā reģionā un palielinātu satiksmi pa Ziemeļu jūras ceļu.

Kopš 2005. gada Krievija atvērusi vairākas padomju laika Arktikas militārās bāzes un centusies modernizēt savu floti.

Arktikas reģiona eksperti aģentūrai "Reuters" norāda, ka Rietumiem būtu nepieciešami vismaz 10 gadi, lai panāktu Krievijas militāro pārspēku Arktikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti