Krievija apgalvo, ka drīz ieņems Vuhledaru; Ukraina noliedz jebkādu izrāvienu

Kremļa atbalstītās tā saucamās "Doņeckas tautas republikas" pārstāvji apgalvo, ka Krievijas spēki tiecas ieņemt Doņeckas apgabala pilsētu Vuhledaru. Taču Ukraina atspēko šos apgalvojumu, sakot, ka Maskava "pārspīlē" stratēģiskos ieguvumus šajā reģionā.

Krievija apgalvo, ka drīzi ieņems Vuhledaru; Ukraina noliedz jebkādu izrāvienu
00:00 / 02:44
Lejuplādēt

Vuhledara, kuru kādreiz apdzīvoja aptuveni 14 000 cilvēku, atrodas 50 kilometrus uz dienvidrietumiem no Krievijas okupētās Doņeckas pilsētas.

Krievijas Aizsardzības ministrija nāca klajā ar paziņojumu, ka tās karaspēks veic ofensīvas operācijas Vuhledaras apgabalā, apšaudot Ukrainas militārās pozīcijas un ieņemot stratēģiskās teritorijas pilsētas tuvumā. Savukārt Ukrainas armijas amatpersonas noliedz Krievijas apgalvojumus par tās izrāvienu Vuhledaras virzienā, sakot, ka Maskava "pārspīlē" savus panākumus.

Kā paziņojis Ukrainas bruņoto spēku austrumu grupējuma pārstāvis Serhijs Čerevatijs, Vuhledaras tuvumā turpinās "sīvas kaujas", bet Ukrainas spēki ir spējuši atturēt krievus no jebkādu būtisku panākumu gūšanas.

Pēc Čerevatija teiktā, ienaidnieks pēdējās diennakts laikā ukraiņu pozīcijas Vuhledaras virzienā apšaudījis 322 reizes, kā arī 58 reizes mēģinājis pārraut Ukrainas armijas aizsardzības līniju, izmantojot dzīvo spēku. Čerevatijs atzīmējis, ka Krievija cieta smagus zaudējumus. Pēc Čerevatija aplēsēm, Ukrainas karaspēks pēdējās diennakts laikā iznīcinājis 109 Krievijas karavīrus un 188 ievainojis.

Tikmēr Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs savā vakardienas intervijā "Radio Svoboda" teicis, ka Krievija gatavojas jaunam ofensīvas vilnim Ukrainā, jo tai ir nepieciešams gūt panākumus frontē līdz 24. februārim.

"Tagad viņi gatavojas maksimālai karadarbības aktivizēšanai, ņemot vērā to, ka tie ir cilvēki no "sovoka", un viņi uzskata, ka līdz iebrukuma gadadienai viņiem vajadzētu būt sasniegumiem. Nav noslēpums, ka viņi, kā saka, gatavojas jaunam vilnim līdz 24. februārim. Ir izpratne, kuros virzienos viņi vēlas kaut ko darīt," sacīja Daņilovs.

Savukārt ASV domnīca "Kara izpētes institūts" norāda, ka Krievijas spēki, iespējams, organizēs virkni uzbrukumu, "lai izklīdinātu un traucētu Ukrainas spēku koordināciju un radītu nosacījumus izšķirošas ofensīvas operācijas uzsākšanai".

Tikmēr Ukrainas nacionālās pretošanās centrs nācis klajā ar paziņojumu par to, ka Maskava piespiedu kārtā izved Krievijas armijā mobilizēto ukraiņu vīriešu ģimenes locekļus no okupētajām Luhanskas apgabala teritorijām. Maskava sola nodrošināt ģimenēm izmitināšanu attālos rajonos un sociālo atbalstu, kā arī bezmaksas izglītību universitātēs. Tas tiek darīts, lai motivētu vietējos iedzīvotājus pievienoties Krievijas armijai tās kaujas lauka neveiksmju apstākļos, ziņo Nacionālās pretošanās centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti