Dienas notikumu apskats

Putins nosoda daudzviet Krievijā notikušos pretkorupcijas protestus

Dienas notikumu apskats

Pierobežas uzņēmēji Latgalē grib īpašus nodokļu atvieglojumus

Krievija aizvien neinformē par mācībām «Zapad 2017»

Krievija aizvien neinformē par mācībām «Zapad 2017»

„Gara, konstruktīva un atklāta tikšanās,” tā šogad pirmo sanāksmi ar Krieviju raksturoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, uzsverot, ka abām pusēm joprojām ir ļoti skaidras domstarpības par situāciju Ukrainā.

Kopš Krievijas agresijas Ukrainā praktisko sadarbību ar Krieviju NATO ir pārtraukusi, taču turpina sarunas vēstnieku līmenī.

Vairāku valstu vēstnieki pie sarunu galda arī aicinājuši Krieviju sniegt vairāk informācijas par rudenī gaidāmajām militārajām mācībām „Zapad 2017” jeb „Rietumi 2017”, kas notiks tuvu Baltijas robežām. Pagaidām no Krievijas solījumi nav doti.

Krievijas un Baltkrievijas kopīgi rīkotās mācības „Zapad 2017” solās būt vienas no vērienīgākajām pēdējo gadu laikā, taču precīzu ziņu par to norisi un iesaistītā militārā spēka apjomu joprojām nav.

Medijos vien izskanējis, ka Krievija Baltkrievijā plāno nogādāt aptuveni 4000 vilciena vagonu militārās tehnikas un bruņojuma. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko nesen izteicies, ka mācībām jābūt maksimāli atklātām, ļaujot tās apmeklēt visiem gribētājiem, tostarp NATO pārstāvjiem. Taču no Krievijas puses šādas vēlmes pagaidām nav. To Latvijas Radio apliecināja arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Ceturtdien, 30.martā, NATO mītnē Briselē notika šogad pirmā alianses dalībvalstu un Krievijas vēstnieka NATO Aleksandra Gruško tikšanās jeb tā sauktā NATO un Krievijas padomes sēde, kur gaidāmās mācības „Zapad 2017” bija viens no jautājumiem.

„Vairākas dalībvalstis izcēla jautājumu par gaidāmajām mācībām „Zapad 2017” un aicināja Krieviju par tām sniegt plašāku informāciju. Vairākas dalībvalstis arī atgādināja par Vīnes dokumentiem, kas pieprasa militāro mācību caurspīdīgumu un atļaut novērotāju klātbūtni. Patlaban ir pāragri sacīt, vai mēs ar Krieviju vienosimies par šādu informācijas apmaiņu. Taču mēs vienojāmies rast risinājumu,” sacīja Stoltenbergs.

Iepriekšējo reizi mācības Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības „Zapad” notika 2013.gadā, un saskaņā ar Maskavas un Minskas sniegtajām ziņām tajās piedalījās aptuveni 10 000 karavīru.

Lietuvas amatpersonas atzinušas, ka agrāko mācību laikā cita starpā slīpētas potenciālas iemaņas okupēt Lietuvas dienvidus, un arī gaidāmās mācības Lietuvas izlūkdienesti vērtējuši kā šī gada galveno apdraudējumu Lietuvas drošībai.

Nākamās NATO un Krievijas tikšanās laiks vēl nav noteikts, taču piektdien NATO mītnē Briselē tiksies visu dalībvalstu ārlietu ministri, lai gatavotos arī 25. maijā gaidāmajam NATO samitam Briselē. Paredzams, ka alianses attiecības ar Krieviju būs viens no svarīgākajiem jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti