Krievija aizliedz Navaļnija līdzgaitniekiem un tamlīdzīgiem «ekstrēmistiem» kandidēt vēlēšanās

Krievijas parlamenta augšpalāta – Federācijas padome – trešdien apstiprināja likumprojektu, kas aizliegs kandidēt parlamenta vēlēšanās personām, kas ir saistītas ar ekstrēmistu organizācijām. Krievijā valdošā vara par tādām uzskata arī opozīcijas politiķu izveidotās organizācijas.

Likumprojekts aizliedz ekstrēmistu grupu vadītājiem kandidēt parlamenta vēlēšanās piecus gadus, bet šo organizāciju ierindas biedriem un sponsoriem aizlieguma termiņš būs trīs gadi.

Likumprojekts, visticamāk, ir vērsts pret ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija dibināto “Korupcijas apkarošanas fondu” un viņa reģionālo štābu tīklu. Krievijas tiesa pašlaik izskata prokuratūras prasību atzīt Navaļnija vadītās organizācijas par ekstrēmistiskām.

Prokuratūra jau aprīlī pieprasīja atzīt Navaļnija reģionālo štābu tīklu un Korupcijas apkarošanas fondu par ekstrēmistiskām organizācijām un apsūdzēja tos par dumpja organizēšanu ar Rietumu atbalstu. Tāpēc Kremļa kritiķi uzskata, ka likums vērsts pret šīm organizācijām, kurām pēdējā laikā ir labi panākumi reģionālajās vēlēšanās.

Ja tiesa atbalstīs prokuratūras prasību, tad ar Navaļniju saistītās organizācijas tiks aizliegtas un var tikt uzsākta kriminālvajāšana pret šo organizāciju darbiniekiem, kā arī cilvēkiem, kas tām ziedojuši naudu un izplatījuši to materiālus.

Pēdējā laikā Krievijā valdošā vara pieņēmusi virkni lēmumu, kas ierobežo opozīcijas darbības. Tikmēr galvenais opozicionārs Navaļnijs turpina izciest viņam piespriesto cietumsodu, kura termiņš beigsies tikai 2023. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti