Krievija aicina uz pamieru olimpiādes laikā

Piektdien Sočos sāksies Ziemas olimpiskās spēles. To priekšvakarā Amerikas Savienotās Valstis brīdinājušas par pieaugošiem terorisma draudiem. Savukārt Krievijas amatpersonas apsūdzējušas ārvalstu žurnālistus liekas panikas celšanā. Vienlaicīgi Krievija aicinājusi visas valstis uz olimpiādes laiku pasludināt pamieru.

Zobu pastas tūbiņās ievietotas sprāgstvielas. Par šādu iespējamo terorisma veidu dienu pirms Soču olimpisko spēļu atklāšanas brīdinājis Amerikas Savienoto Valstu iekšzemes drošības departaments. Tā paziņojumā norādīts, ka zobu pastas tūbiņās ievietotas sprāgstvielas varētu izmantot gan lidmašīnās, gan arī pēc tam daudz spēcīgāku spridzekļu izveidošanā jau pēc ierašanās Sočos. Departamenta paziņojumā uzsvērts, ka konkrētu pierādījumu par šādiem draudiem gan pašlaik nav, taču šādi brīdinājumi ir ierasta lieta, lai pārliecinātos par to, ka ir darīts viss iespējamo draudu novēršanai. Savukārt ASV Nacionālās Drošības Padome norādījusi, ka šī informācija noteikti neizmainīs esošās vadlīnijas ceļošanai uz Sočiem, taču, ja tuvāko dienu vai nedēļu laikā kaut kas mainīsies, tiks publiskota papildināta informācija.

Lai arī Krievijas varas iestādes drošības pasākumiem Sočos ir pievērsušas pastiprinātu uzmanību, ne reizi vien ir norādīts, ka ārvalstis nepamatoti sabiezina krāsas. Krievijas neapmierinātību pēdējās dienās vēl vairāk pastiprinājušas daudzās žurnālistu un sportistu ziņas no Sočiem par dažādām nepilnībām un aplamībām olimpisko spēļu sagatavošanā. Kā šodien izteicies viena no lielākajiem Soču spēļu sponsoriem Krievijas dzelzceļa vadītājs Vladimirs Jakuņins, ārvalstu masu saziņas līdzekļiem nevajadzētu aizrauties ar negatīvu histēriju. Pēc Jakuņina vārdiem, tuvojoties spēļu atklāšanai, arvien vairāk parādās dažādu izsmejošu rakstu, karikatūru un rakstu, kuri nodot lasītājiem tādu informāciju, kas nemaz nav sportiska, bet ārvalstu mediju tonis nemaz nav draudzīgs. Jakuņins arī uzskata, ka šāds žurnālistikas stils ir piemērots bulvāru presei, nevis nopietnai un profesionālai žurnālistikai.

Savukārt par olimpiādes sagatavošanu un rīkošanu atbildīgais Krievijas vicepremjers Dmitrijs Kozaks ceturtdien atkārtoti paziņojis, ka Krievijai ir izdevies izpildīts visas uzņemtās saistības. Pēc Kozaka vārdiem, faktiski ir uzbūvēta jauna un mūsdienīga pilsēta 200 tūkstošiem cilvēku ar visu nepieciešamo infrastruktūru.

Bet Krievijas Ārlietu ministrija spēļu priekšvakarā aicinājusi visu pasaules bruņoto konfliktu dalībniekus, neatkarīgi no valsts vai kontinenta, uz olimpisko un paralimpisko spēļu laiku izsludināt olimpisko pamieru. Paziņojumā norādīts, ka šis aicinājums, pirmkārt, attiecas uz bruņoto konfliktu Sīrijā, kas pašlaik atstāj negatīvu ietekmi uz stabilitāti visā reģionā.

Ar līdzīgu aicinājumu klajā nācis arī Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Bans Kimūns, kurš norādījis arī uz sadursmēm Centrālāfrikas republikā un Dienvidsudānā. Tāpat ANO vadītājs aicinājis izbeigt vēl vienu konfliktējošo tēmu - lesbiešu, geju, biseksuālo un transpersonu sabiedrības diskrimināciju. Bans Kimūns arī atgādinājis, ka uz to aicinājuši arī daudzi tradicionālās un netradicionālās seksuālās orientācijas olimpieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt