Kremlis noliedz saistību ar varas sagrābšanas mēģinājumu Melnkalnē

Kremlis noliedz Krievijas saistību ar mēģinājumu traucēt parlamenta vēlēšanās Melnkalnē un aizturēt valsts premjeru Milo Džukanoviču, vēsta raidsabiedrība BBC.  

 “Neapšaubāmi, mēs kategoriski noliedzam iespēju, ka ir jebkāda oficiāla saistība ar jebkādiem mēģinājumiem organizēt jebkādu prettiesisku rīcību,” paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Svētdien Melnkalnes īpašais prokurors organizētās noziedzības un korupcijas jautājumos Milivoje Katničs paziņoja, ka pagājušajā mēnesī Melnkalnē parlamenta vēlēšanu laikā plānoto varas sagrābšanas mēģinājumu organizējuši krievu nacionālisti. Viņš pauda, ka sazvērestību plānojusi "spēcīga organizācija", kurā bijuši apmēram 50 cilvēki no Krievijas, Serbijas un Melnkalnes.

"Organizatori ir krievu nacionālisti.," teica Katničs un piebilda, ka "mērķis bija apturēt Melnkalnes virzīšanos par eiroatlantisko ceļu un konkrēti tās pievienošanos NATO".

Tomēr viņš uzsvēra, ka "nav pierādījumu, ka jebkādā veidā bija iesaistīta Krievijas valsts".

Jau ziņots, ka dienu pirms 16.oktobra parlamenta vēlēšanām Melnkalnes policija aizturēja 16 kaimiņvalsts Serbijas pilsoņus saistībā ar aizdomām, ka viņi plānojuši vēlēšanu dienas vakarā ieņemt Melnkalnes parlamentu un aizturēt premjerministru Milo Džukanoviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti