Kremlis neizmeklēs Navaļnija saindēšanu

Kremlis noraidījis apsūdzības, ka prezidents Vladimirs Putins bijis iesaistīts Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija saindēšanā. Prezidenta preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs norāda, ka šādi apgalvojumi nav patiesi un tos nevar uztvert nopietni.

ĪSUMĀ:

  • Berlīnes mediķu izmeklējumi liecina – Navaļnijs ticis saindēts.
  • Omskas ārsti, kuri sākotnēji ārstēja Navaļniju, to noliedz.
  • Merkele aicināja Maskavu izmeklēt šo lietu, saukt pie atbildības vainīgos.
  • Arī Lielbritānija izteikusi cerību, ka šī lieta tiks pilnvērtīgi izmeklēta.
  • Kremlis neredz nepieciešamību lietu izmeklēt, Vācijas diagnozi apšauba.
  • ASV demokrātu prezidenta amata kandidāts Baidens sola stingri nostāties pret tādiem autokrātiem kā Putins.

Kopš sestdienas, kad Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs tika nogādāts Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite", viņa veselības stāvoklis ir smags. Viņš tiek uzturēts mākslīgā komā, bet dzīvībai briesmas nedraud. Pēc vairāku testu veikšanās dažādās neatkarīgās laboratorijās klīnikas mediķi konstatējuši, ka Krievijas opozīcijas politiķis ticis saindēts.

Klīniskie izmeklējumi norāda uz saindēšanos ar vielu, kas ietilpst holinesterāzes inhibitoru grupā. Konkrētā viela joprojām nav zināma, un ir sākta tālāka visaptverošu pārbaužu sērija.

Turpretī Omskas ārsti, kuri sākotnēji rūpējās par Navaļniju, apgalvo, ka šādas vielas vīrieša ķermenī netika atklātas. Jau iepriekš Omskas ārsti uzskatīja, ka slimību izraisījuši vielmaiņas traucējumi, kas radušies no zema cukura līmeņa asinīs.

Berlīnes mediķi apgalvo, ka saindēšanās, visticamāk, atstās ilgtermiņa sekas uz Navaļnija nervu sistēmu. Reaģējot uz Berlīnes klīnisko izmeklējumu rezultātiem, Vācijas kanclere Angela Merkele aicināja Maskavu izmeklēt Navaļnija saindēšanos, identificēt un saukt pie atbildības vainīgos.

Kremlis norāda, ka nesaredz nepieciešamību lietu izmeklēt un Vācijas klīnikas sākotnējā diagnoze par saindēšanos var nebūt galīga.

“Šīs apsūdzības nekādā gadījumā nevar būt patiesas. Tā drīzāk ir tukša runāšana. Mēs neplānojam to uztvert nopietni,” paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Arī Lielbritānija, kur pirms diviem gadiem Maskavas aģenti mēģināja noindēt bijušo krievu dubultaģentu Sergeju Skripaļu un viņa meitu, izteikusi cerību, ka šī lieta tiks pilnvērtīgi izmeklēta.

Bet ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāts Džo Baidens nedēļas nogalē solīja ievēlēšanas gadījumā stingri nostāsies pret tādiem autokrātiem kā Putins.

KONTEKSTS:

Navaļnijs sestdien, 22. augustā, nogādāts Berlīnes Universitātes klīnikā "Charite". To apsargā Vācijas policija. Opozicionāra tuvinieki un līdzgaitnieki uzskata, ka viņš ticis saindēts. 

Navaļniju Omskas slimnīcā nogādāja ceturtdien, 20. augustā, pēc tam, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā, kas lidoja no Tomskas uz Maskavu. Navaļnijs pirms lidojuma esot dzēris tēju, tāpēc viņa līdzgaitnieki pieļauj, ka viņš ir saindēts. Pieņemts lēmums lidmašīnai nosēsties Omskā. No lidostas viņš nogādāts Omskas slimnīcā. Ģimene vēlējās, lai Navaļniju ārstētu Berlīnē, Vācijā, no turienes pēc Navaļnija nosūtīta medicīniskā lidmašīna. 

Omskas slimnīcas galvenais ārsts piektdien, 21. augustā, paziņoja, ka neatļaus Navaļnija pārvietošanu, to pamatojot ar pacienta nestabilo veselības stāvokli. Taču tanī pašā dienā Omskas slimnīca tomēr atļāva komā esošo Krievijas opozīcijas līderi transportēt uz Vāciju. 

Šī nav pirmā reize, kad pret Navaļniju ir noticis uzbrukums. Tā, piemēram, 2017. gadā viņš ieguva ķīmiskus apdegumus brīdī, kad viņam sejā tika ieliets zaļš šķidrums. Pagājušajā gadā, atrodoties īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, viņš arī ziņoja par iespējamu apzinātu saindēšanu, jo viņa seju pārklāja izsitumi un bija vērojams piepampums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti