Dienas ziņas

Likumprojektā precizēs vēsturiskās zemes

Dienas ziņas

Bērnudārznieki mācās ar robotbišu palīdzību

Kremlis: ES iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās

Kremlis: ES iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās

Baltkrievijā turpinās protesti un to cilvēku aizturēšana, kuri tajos ir piedalījušies. Mediji ziņo par personiskām traģēdijām, kas notikušas pēc sadursmēm ar OMON. Savukārt Kremlis  ir paziņojis, ka Eiropas Savienības (ES) lēmums neatzīt Aleksandru Lukašenko par likumīgu Baltkrievijas prezidentu ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām.

Baltkrievijā un īpaši galvaspilsētā Minskā kopš prezidenta vēlēšanām par mierīgu vairs nevar nosaukt nevienu nakti un dienu. Cilvēki pulcējas mazākās vai lielākās  grupās, un OMON turpina izmantot spēku. Medijos nonākuši  stāsti par personiskām traģēdijām, piemēram, kā mirusi kāda OMON smagi sasista, komā nonākuša pusaudža, māte, kura nav varējusi pārdzīvot notikušo. Ģimenē kā bāreņi palikuši deviņi bērni.

Savukārt interneta sociālās saziņas vietnēs redzami video no Minskas, kur ielās pie universitātēm mierīgos, dziedošos protestos  ir izgājuši studenti. Pilsētā arī zeļ pret Lukašenko vērsta ielu māksla.

Bet pasaulē turpina izdarīt spiedienu pret Lukašenko režīmu. Simtiem likumdevēju no ASV Kongresa un parlamentu pārstāvji no Eiropas ir parakstījuši kopīgu vēstuli, pieprasot atbrīvot Baltkrievijas politieslodzītos, tostarp opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes prezidija locekli Mariju Koļesņikovu.

Atbalstu baltkrievu tautai ir paudis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. "Ja Baltkrievijas valdība neapturēs tiesībaizsardzības pasākumus pret cilvēkiem, tā saņems spēcīgu  pilsoņu reakciju. Ja valdība nevar atrast kopīgu valodu ar vietējiem iedzīvotājiem, tāda šāda valdība neeksistēs. Mēs, Ukraina, esam uz viena ceļa ar visām Eiropas valstīm," tā Zelenskis.

Tikmēr Kremlis ir paziņojis, ka ES lēmums neatzīt Aleksandru Lukašenko par likumīgu Baltkrievijas prezidentu ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām un ir netieša iejaukšanās valstī. To Maskava saka pēc tam, kad Brisele ir paziņojusi, ka  neatzīst Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātus un ka tā saucamajai inaugurācijai un jaunajam prezidenta mandātam trūkst  demokrātiskas leģitimitātes.

Taču Eiropas reakcija nekādā gadījumā neietekmēšot  Krievijas un Baltkrievijas saiknes, atzinis Kremlis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti