Jaunākais cilvēks, kam konstatēta inficēšanās, ir tikai 36 stundu vecs. Jaundzimušais pēc vīrusa konstatēšanas tika nošķirts no mātes un ievietots karantīnā.
Zināms arī, ka Ķīnas pilsētā Uhaņā, no kurienes vīruss izcēlās, inficētajiem nepietiek gultu, lai gan desmit dienu laikā pilsētā tika uzcelta speciāla slimnīca.
No vīrusa miruši arī divi cilvēki ārpus Ķīnas – Filipīnās un Honkongā.
Vācijā infekcija konstatēta kāda uzņēmuma darbiniekiem. Tā galveno biroju netālu no Minhenes bija apmeklējusi inficēta kolēģe no Ķīnas. Vīruss konstatēts arī diviem cilvēkiem, kuri nedēļas nogalē ar evakuācijas avioreisu nogādāti no Ķīnas. Par trešo ar vīrusu inficētu personu ziņo arī Lielbritānijas amatpersonas, bet visā Eiropā inficēto personu skaits pieaudzis līdz 30.
Bailēs par saslimšanu Kremlis paziņojis, ka pārbaudīs temperatūru visiem, kuri apmeklē pasākumus ar prezidentu Vladimiru Putinu.
Pasaules Veselības organizācija nākamās nedēļas sākumā plāno tikšanos ar simtiem ekspertu, lai plānotu zāļu un vakcīnu izstrādi.
KONTEKSTS:
2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.
Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.
Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā. Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.