Koronavīruss sasniedzis arī Roņu salu

Gadu pēc Covid-19 pandēmijas sākuma Roņu sala bija pēdējā Igaunijas pašvaldība, ko vēl nebija skāris koronavīruss, bet piektdien kļuva zināms, ka arī šajā salā reģistrēts pirmais Covid-19 inficēšanās gadījums.

Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektors Ullars Lanno informē, ka infekcija uz nelielo salu atvesta no galvaspilsētas Tallinas.

Igaunijas Statistikas pārvaldes dati rāda, ka Roņu salas pašvaldībā reģistrēti ap 130 iedzīvotāju. Pašvaldības vadība gan vēsta, ka reāli uz salas pastāvīgi dzīvo uz pusi mazāk, aptuveni 65 cilvēki.

Igaunijas mediji janvārī ziņoja, ka Roņu sala kļuvusi par pirmo pašvaldību, kur pret Covid-19 sapotēti visi, kas to vēlējušies. Vakcīnu saņēmuši 42 cilvēki, aptuveni desmit iedzīvotāju atteikušies potēties, bet 15 iedzīvotāji ir nepilngadīgie, kas pret Covid-19 netiek vakcinēti.

Igaunijā kopumā Covid-19 vakcīnas pirmo devu saņēmuši 9,2% iedzīvotāju, bet abas devas ir saņēmuši 3,8% iedzīvotāju. Piektdien kļuva zināms, ka Igaunijas valdība nolēmusi atbalstīt parlamenta deputātu, ministru un citu svarīgāko amatpersonu vakcināciju paātrinātā kārtā, lai nodrošinātu “nepārtrauktu valsts pārvaldes funkcionēšanu krīzes situācijā”. Politiķi un amatpersonas tiks potēti ar "AstraZeneca" vakcīnu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizvadītās diennakts laikā Igaunijā reģistrēti 1358 inficēšanās gadījumi, deviņi cilvēki ir miruši, ziņo ERR.ee.

Slimnīcās ārstējas 658 Covid-19 pacienti. Hospitalizēto vidējais vecums ir 68 gadi. Vidējais uzturēšanās laiks slimnīcā Igaunijas Covid-19 pacientiem ir sešas dienas vispārējās aprūpes nodaļās, deviņas dienas intensīvās terapijas nodaļās.

Tartu Universitātes profesore Krista Fišere vēsta, ka Covid-19 izraisījusi mirstības pieaugumu par aptuveni 20%. Ja parasti Igaunijā no dažādiem cēloņiem miruši vidēji 42 cilvēki dienā, tad pašlaik Covid-19 izraisa ap 10 nāves gadījumiem dienā.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti