Koronavīrusa pandēmijas dēļ pasaulē samazinājies vakcinēto bērnu skaits

Šogad pasaulē samazinājies vakcinēto bērnu skaits, un tas lielā mērā noticis jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ, trešdien brīdināja Pasaules veselības organizācija (PVO) un ANO Starptautiskais Bērnu fonds (UNICEF).

Šī gada pirmajos četros mēnešos ievērojami samazinājies bērnu skaits, kuriem pabeigta trīs devu vakcinācija pret difteriju, stingumkrampjiem un garo klepu, kas ir pirmais kritums 28 gadu laikā.

"Visā pasaulē bīstami samazinās bērnu skaits, kuri var iegūt dzīvību glābjošas vakcīnas. Tas saistīts ar traucējumiem imunizācijas pakalpojumu loģistikā pandēmijas dēļ. Jaunākie Pasaules Veselības organizācijas un UNICEF dati liecina, ka šie traucējumi apdraud grūti izcīnīto progresu, lai nodrošinātu, ka vakcīnas sasniedz arvien plašāku bērnu un pusaudžu skaitu," sacīja ANO runasvīrs Stīvens Dudžariks.

Vienlaikus vakcīnas ir viens no visspēcīgākajiem līdzekļiem sabiedrības veselības vēsturē, un šobrīd tiek imunizēts vairāk bērnu nekā jebkad agrāk. Pandēmija apdraud šos sasniegumus, norādīja PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebreiesuss.

Pandēmijas laikā atceltas vai ir apdraudētas vismaz 30 masalu vakcinācijas kampaņas, teikts abu ANO aģentūru paziņojumā.

Līdz maijam pandēmija izjaukusi imunizācijas programmas trīs ceturtdaļās no 80 valstu, kas atsaukušās uz ANO pētījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti