Korbins aicina saglabāt britu dalību ES muitas ūnijā pēc «Brexit»

Lielbritānijas opozīcijas partijas - leiboristu līderis Džeremijs Korbins solījis atbalstīt premjerministres Terēzas Mejas "Brexit" vienošanos, ja viņa piekritīs vairākām izmaiņām. Valdības vadītājai jāatbalsta arī valsts palikšana muitas savienībā ar Eiropas Savienību (ES).

Publiskotajā vēstulē Mejai Korbins norādīja, ka muitas savienība nodrošinās netraucētu tirdzniecību un palīdzēs britu uzņēmumiem, strādniekiem un patērētajiem. Tas arī esot vienīgais dzīvotspējīgais ceļš, kā atrisināt Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēmu. Korbins izvirzīja vēl četrus citus priekšlikumus, tostarp saglabāt dinamisku saiti ar bloku tiesību un aizsardzību jomā.

Eksperti Korbina vēstuli saista ar ceturtdien, 7. februārī, paredzētajām Mejas sarunām ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru.

Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai britu premjere ir gatava mainīt savu nostāju un atbalstīt valsts ciešāku saikni ar savienību pēc "Brexit".

KONTEKSTS:

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Taču Lielbritānijas parlaments noraidīja tā saukto "Brexit" šķiršanās līgumu, kas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.

Ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30. martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti