Kopš pērn ieviestā bezvīzu režīma Baltkrievijā apcietināti 18 ceļotāji no Latvijas

Kopš 2022. gada aprīlī Baltkrievijā ieviestā bezvīzu režīma ir apcietināti 18 ceļotāji no Latvijas, informēja Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM norādīja, ka šos 18 ceļotājus Baltkrievijas iestādes apsūdz par dažādiem likumu pārkāpumiem Baltkrievijā.

Neskatoties uz to, ka joprojām Latvijas valstspiederīgajiem ir atļauts Baltkrievijā ieceļot bez vīzas, ĀM aicina to nedarīt.

Ieceļojot Baltkrievijā, Latvijas valstspiederīgie var tikt pakļauti Baltkrievijas specdienestu provokācijām, nepatiesi apsūdzēti Baltkrievijas likumu pārkāpumos un arestēti, atzīmēja ministrijā.

ĀM atgādina, ka Baltkrievijā valdošā tiesiskuma trūkuma dēļ Latvijas iespējas sniegt palīdzību valstspiederīgajiem ir ļoti ierobežotas.

KONTEKSTS:

Baltkrievijas Valsts robežas komiteja ir paziņojusi, ka arī 2023. gadā Latvijas valstspiederīgajiem sauszemes robežas šķērsošanas punktos tiks atļauta ieceļošana Baltkrievijā bez vīzas, Taču Latvijas Ārlietu ministrijai (ĀM) nav pamata uzskatīt, ka šāds piedāvājums ir veikts humānu apsvērumu vai labu nodomu dēļ.

ĀM vērš uzmanību, ka Latvijas un citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm, radot risku, ka šādas aktivitātes tiks vērtas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem. Šādi ceļotāji var tikt pakļauti Baltkrievijas specdienestu provokācijām un nepatiesi apsūdzēti Baltkrievijas likumu pārkāpumos un tā rezultātā arestēti. Jāatgādina, ka, tiesiskuma trūkuma dēļ Baltkrievijā, Latvijas iespējas sniegt šādām personām palīdzību būs ļoti ierobežotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti