Konti atkārtoti apstiprinās Itālijas premjerministra amatā

Itālijas Pieczvaigžņu kustība un kreisi centriskā Demokrātiskā partija vienojušās, ka līdzšinējais premjerministrs Džuzepe Konte tiks atkārtoti iecelts premjera amatā. Par to paziņojis Pieczvaigžņu kustības līderis Luidži Di Maio. Tādējādi novērsti draudi par pirmstermiņa vēlēšanām, kas bija ļoti ticams scenārijs nacionālkonservatīvās partijas „Līga” līdera Mateo Salvīni izraisītās valdības krīzes dēļ.

Konti atkārtoti apstiprinās Itālijas premjerministra amatā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pieczvaigžņu kustības līderis paziņoja, ka kreisi centriskā Demokrātiskā partija un Pieczvaigžņu kustība vienojušās nolikt malā savas domstarpības un izvairīties no pirmstermiņa vēlēšanām, amatā atstājot līdzšinējo premjeru Konti.

Di Maio skaidroja, ka partiju vienošanās ļaus Kontem saglabāt premjerministra amatu un izveidot ilgi strādājošu valdību, piebilstot, ka premjera loma ļaujot Pieczvaigžņu kustībai būt pārliecinātai par politiku, ko tā vēlas turpināt. Pieczvaigžņu kustības līderis arī atzīmēja, ka ir noraidījis Salvīni vadītās „Līgas” piedāvājumu kļūt par premjerministru apmaiņā pret abu partiju alianses atjaunošanu.

“Mēs informējām prezidentu, ka esam panākuši vienošanos ar Demokrātisko partiju. Tas ļaus Kontem saglabāt premjerministra amatu un izveidot ilgi strādājošu valdību. Viņa loma ļauj mums būt pārliecinātiem par politiku, ko mēs Pieczvaigžņu kustība, vēlamies turpināt,” sacīja Di Mario.

Savukārt Demokrātiskās partijas līderis Nikolā Džingareti sacīja, ka abas puses ir nolēmušas rast kopīgu pamatu valsts stabilitātes dēļ. Koalīcijas sarunās, kas nebūt negāja gludi, Pieczvaigžņu kustība draudēja pārtraukt sarunas ar Demokrātisko partiju, ja tā neakceptēs Konti premjera amatā.

Tiklīdz Konte būs guvis pārliecību, ka viņam izdevies izveidot stabilu vairākuma koalīciju, jaunā valdība stāsies uzticības balsojuma priekšā parlamentā.

Eksperti brīdina - kamēr balsojums vēl nav noticis, var notikt jebkas un jaunā koalīcija tā arī var netikt izveidota.

Itālijas prezidents Serdžo Matarella jau uzdevis jauno valdību veidot līdzšinējam premjeram Džuzepem Kontem.

Konte sola tuvāko dienu laikā nosaukt jaunās valdības ministru vārdus. Tiem būs steidzami jāķeras pie darba, lai izstrādātu budžetu un nepieļautu draudošo tirdzniecības nodokļa pieaugumu.

Itālijas premjers, kas amatā stājās pērn, nepārstāv nevienu partiju, taču viņam ir tuvas attiecības ar „Līgu”. Cerību, ka Konte paliks amatā, pauda ASV prezidents Donalds Tramps, kurš premjeru nosaucis par talantīgu un tādu, kurš labi spējot sastrādāties ar Savienotajām Valstīm.

KONTEKSTS:

Augusta sākumā nacionālkonservatīvās partijas „Līga” līderis Mateo Salvīni pauda vēlmi izbeigt līdzšinējo koalīciju ar Pieczvaigžņu kustību un aicināja sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas. Tādējādi Itālijā tika izraisīta valdības krīze, kas draudēja beigties ar pirmstermiņa vēlēšanām, un no amata atkāpās premjerministrs Džuzepe Konte.

Pieczvaigžņu kustība un kreisi centriskā Demokrātiskā partija, kas tradicionāli pazīstamas kā sīvas konkurentes, centās izveidot koalīciju, izslēdzot no tās Salvīni. Šo abu partiju koalīcijas izveide faktiski bija vienīgā iespēja izvairīties no pirmstermiņa vēlēšanām, kurās, kā liecina aptaujas, pārliecinošu uzvaru gūtu „Līga”, nodrošinot premjerministra krēslu savam līderim. Itālijas prezidents Serdžo Matarella deva partijām laiku līdz trešdienai, 28.augustam, lai vienotos par jaunas vairākuma koalīcijas izveidi. Prezidents uzsvēra – ja netiks panākta, viņš iecels pagaidu valdību un izsludinās ārkārtas vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti