Pasaules panorāma

Kas notika Normandijas sarunu aizkulisēs?

Pasaules panorāma

Cīņa ar revolucionārās mākslas saglabāšanu Kijevā

Ukrainas reformu process Zelenska ērā

Konflikts Donbasā joprojām Ukrainai traucē vēl intensīvāk pievērsties reformām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Konflikta apturēšana Ukrainai ļautu vēl intensīvāk pievērsties reformu procesam, kas pēdējā laikā tiek raksturots kā diezgan veiksmīgs. Tas izskanēja arī tepat Rīgā biedrības “Baltijas un Melnās jūras alianse” rīkotā seminārā. Līdz ar Ukrainas jaunās administrācijas pārstāvjiem to apmeklēja arī Valdis Dombrovisks, apliecinot, kā arī Eiropas Komisijas jaunajā sastāvā aktīvi atbalstīs Ukrainu. Tikmēr īpaši tieslietu nozares eksperti uzsver – Ukrainai vēl ir ļoti daudz darāmā.

Ukrainas reformas un eiropeiskais ceļš – tas reizē bija gan šonedēļ Rīgā notikušās konferences nosaukums, gan arī viena no populārākajām politiskajām frāzēm Kijevā un Briselē. Zem eiroatlantisko institūciju un starptautisko aizdevēju lupas pašlaik ir jaunā  Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska administrācija – cik veiksmīgi tā turpinās iepriekš uzsākto reformu ceļu un kā tiks galā ar iepriekšējiem grēkiem, tādiem kā tieslietu sistēmas reformēšanas nepilnības. Kā pa kalniem un pa lejām – tā vēl pirms Zelenska prezidentūras sākšanās panākto raksturo Gatis Doniks, Eiropas kādreizējais galvenais padomnieks Ukrainai prokuratūras jautājumos. Pēc soļiem uz priekšu tiek sperti soļi atpakaļ. "Lietas tiek nobremzētas," pauda Doniks.

Taču, lai atminētos, no kādas pozīcijas Ukrainai šis ceļš bija jāsāk, der atcerēties uz Krieviju aizbēgušā Viktora Janukoviča laika ģenerālprokuroru Viktoru Pšnoku, kurš mēdza pasūtīt gleznas ar sevi imperatora formā. Tagadējai Ukrainas valdībai tikmēr jau sakrājies vairāku labo darbu saraksts, par ko tā arī labprāt runā.

"Pēdējos trijos mēnešos parlaments ir pieņēmis 15 likumus, kuri nav jauni, jau gadiem bijuši parlamentā, taču tā arī nebija apstiprināti, jo ar tiem tiktu iznīcinātas dažādas korupcijas shēmas. Tie bija domāti, lai ieviestu godīgus Eiropas Savienības likumus Ukrainas tirgū, kur atsevišķi spēlētāji no līdzšinējās kārtības bija ļoti lieli ieguvēji. Savukārt šis parlaments atrada politisko gribu, lai pieņemtu šos likumprojektus," teica Ukrainas vicepremjers eirointegrācijas jautājumos Dmitro Kuleba.

Atzinīgi par paveikto izsakās ar Eiropas Komisija. Jaunās tās sastāva izpildvietnieks eknomikas un finanšu jautājumos Valdis Dombrvskis skaidro – finansiālā un cita veida palīdzība reformu procesā no Eiropas Savienības tiks turpināta. Tomēr Ukrainas vadošie politiķi steidz atgādināt, ka reformu procesu joprojām apgrūtina realitāte Ukrainas austrumos. "Joprojām ir karš. Krievija joprojām ir ienaidnieks. Mūsu karavīri joprojām mirst. Esam pazaudējuši 13 tūkstošus dzīvību saistībā ar Krievijas agresiju pret Ukrainu," teica Kuleba.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti