Dienas notikumu apskats

Starptautiskā konferencē LZA piemin barikāžu 25. gadadienu

Dienas notikumu apskats

Kučinskis un "Vienotība" viens otram vēl neko neapsola

Pēc zāļu izmēģinājumiem Francijā viens cilvēks komā, vēl vairāki cietuši

Komu izraisījušo zāļu pētījumā Francijā kopumā piedalījās 90 cilvēki

Francijā pēc piedalīšanās klīniskajos pētījumos vienam cilvēkam iestājusies smadzeņu nāve, bet vēl piecu stāvoklis ir smags. Kopumā šos medikamentus lietojuši aptuveni 90 cilvēki. Varasiestādes nav atklājušās, kādas un kādam mērķim paredzētas zāles tika izmēģinātas. Klīniskie pētījumi notika privātā laboratorijā Francijas rietumu pilsētā Rennē.

Vissmagākajā stāvoklī esošajam brīvprātīgajam, kas piedalījās klīniskajā jaunu zāļu pētījumā, iestājusies smadzeņu nāve. Pārējo piecu hospitalizēto stāvoklis raksturots kā kritisks. Incidents notika ceturtdien, paziņoja Francijas veselības ministrija. Pirms eksperimenta visu sešu veselības stāvoklis bija labs.

Viņi piedalījās jaunu zāļu klīniskajā pētījumā privātā laboratorijā Francijas reģiona Bretaņas pilsētā Rennē, valsts ziemeļrietumos. Visu zāļu izmēģinājumi šajā klīnikā tagad apturēti, un firma izsaukusi atpakaļ pārējos brīvprātīgos, kas piedalījās eksperimentā. Kopumā zāles lietojuši aptuveni 90 cilvēki.

Francijas Veselības ministrija noliedza vietējo mediju sākotnēji ziņoto, ka tika izmēģinātās pretsāpju zāles, kuru sastāvā esot marihuāna. Tomēr ministrija arī neatklāja, kas bija šis medikaments un kādam mērķim tas bija paredzēts.

Saskaņā ar raidsabiedrības BBC vēstīto, jauno zāļu izmēģinājumus īstenoja Francijā bāzēts starptautiski pazīstams uzņēmums „Biotrial”, kas kopš tā izveidošanas 80.gadu beigās īstenojis tūkstošiem klīnisko pētījumu.

Francijas veselības ministre Marisola Turēna piektdien devās uz Rennu, solot noskaidrot notikušā iemeslus. Parīzē prokuratūra paziņoja, ka ir sākta izmeklēšana. Ministre skaidroja, ka slimnīcā nonākušie piedalījās klīniskā pētījuma pirmajā fāzē, kuras laikā brīvprātīgie izmēģina jaunizstrādātās zāles, lai „novērtētu to lietošanas drošumu”.

Klīnisko pētījumu praksē jaunas zāles parasti pārbauda trīs fāzēs. Pirmajā fāzē ārsti izmēģina jaunās zāles ar mazu grupu brīvprātīgo, lai pārbaudītu, vai un kādi ir blakusefekti. Nākamajos divos posmos tiek strādāts ar lielāku skaitu cilvēku. Otrajā fāzē jaunās zāles dod cilvēkiem, kuriem ir attiecīgā saslimšana, lai noskaidrotu, vai medikaments tiešām palīdz. Trešajā fāzē zāles salīdzina ar citiem līdzīgiem medikamentiem un ārstēšanas veidiem, lai pētītu efektivitāti, kā arī drošību, piemēram, turpinot sekot tam, vai un kādi ir blakusefekti.

Ik gadu klīniskajos pētījumos kā brīvprātīgie piedalās tūkstošiem cilvēku, bet šāda veida nopietni incidenti izmēģinājumu sākumposmā ir ļoti reti. Pēdējais Eiropā notika 2006.gadā, kad Londonā seši labā veselības stāvoklī esoši brīvprātīgie nonāca intensīvās terapijas nodaļā pēc eksperimentālu zāļu izmēģināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti