Kompānijai «Uber» divu gadu laikā ziņots par 6000 seksuāliem uzbrukumiem

Amerikas Savienoto Valstu kopbraukšanas pakalpojumu kompānijai "Uber" 2017. un 2018.gadā tika ziņots par apmēram 6000 seksuālu uzbrukumu gadījumiem ASV. Tas atklājies pēc tam, kad kompānija ceturtdien publicējusi ziņojumu par drošību, pirmo reizi atklājot šādus datus. "Uber" un ar to konkurējošā kompānija "Lyft" sastopas ar pieaugošu spiedienu tikt galā ar aizvien lielāku skaitu sūdzību par seksuāliem uzbrukumiem.

Kompānijai «Uber» divu gadu laikā ziņots par 6000 seksuāliem uzbrukumiemRihards Plūme

  Amerikas Savienoto Valstu kopbraukšanas pakalpojumu kompānija "Uber" un ar to konkurējošā kompānija "Lyft" sastopas ar pieaugošu spiedienu tikt galā ar aizvien lielāku skaitu sūdzību par seksuāliem uzbrukumiem. Šī iemesla dēļ "Uber" ceturtdien pirmo reizi publicējusi ziņojumu par drošību, kurā seksuālo uzbrukumu gadījumi iedalīti piecās kategorijās. Tas atklājis, ka 2017. un 2018.gadā kompānijai ticis ziņots par apmēram 6000 seksuālu uzbrukumu gadījumiem Savienotajās Valstīs. 2017.gadā kompānija saņēmusi teju 3000 ziņojumu par seksuālu uzbrukumu gadījumiem, bet 2018.gadā vairāk nekā 3000. Ziņojumā minēts, ka šo gadu laikā saņemti ziņojumi arī par vairāk nekā 450 izvarošanām.

  Ziņojums arī atklāj, ka teju pusē seksuālas vardarbības gadījumu vainīgie bijuši braucēji, nevis autovadītāji. Līdz ar ziņojumiem par seksuāliem uzbrukumiem, uzņēmums šo divu gadu laikā saņēmis 19 ziņojumus par fatāliem fiziskiem uzbrukumiem. To laikā bojā gājuši astoņi pasažieri un septiņi autovadītāji. Tāpat divu gadu laikā notikušas teju 100 traģiskas autoavārijas, kuru rezultātā bojā gājuši 107 cilvēki.

  Neskatoties uz pieaugošo ziņojumu skaitu par šādiem uzbrukumiem, lietotnes pārstāvji norādījuši, ka šie skaitļi liecinot uzbrukumu skaita samazināšanos. Kompānija uzsvērusi, ka vidēji seksuālo uzbrukumu skaits attiecībā pret kopējo braucienu skaitu gadā ir samazinājies par 16%. Proti, pasaulē kopumā braucienu skaits palielinājies no 1 miljarda 2017.gadā līdz 1,3 miljardiem pērn.

  "Uber" Savienotajās Valstīs vien katru dienu veic gandrīz 4 miljonus braucienu. Uzņēmums norādījis, ka cilvēkiem ir tiesības zināt par šādus ar drošību saistītus datus par kompānijām, uz kuriem viņi paļaujas katru dienu. Kompānija, kas darbojas 70 valstīs, saskārusies ar pastāvīgu kritiku par drošību. 84 lapaspuses garā ziņojuma publicēšana ir viens no mēģinājumiem šo kritiku atspēkot.

  Kopš 2017. gada uzņēmums ir trīskāršojis savas drošības komandas kapacitāti un izstrādājis jaunu drošības funkciju jeb tā saukto "Ārkārtas pogu". "Uber" arī veic stingrākas pārbaudes autovadītājiem. Novembra beigās Londonas transporta sistēmas operators "Transport for London" atteicās atjaunot "Uber" darbības licenci Lielbritānijas galvaspilsētā, ņemot vērā tieši bažas par drošību. Septembrī "Uber" tika piešķirts licences pagarinājums uz diviem mēnešiem pēc tam, kad noslēdzās iepriekšējais 15 mēnešu termiņš. Šis pagarinājums tika piešķirts ar nosacījumu, ka tiks uzlabota pasažieru drošība.

  Taču Londonas transporta sistēmas operators norādīja, ka novērota šīs prasības neievērošana, tostarp gadījumi, kad neapstiprināti autovadītāji izmanto citu šoferu kontus. Operators skaidro, ka šādi gadījumi notikuši vismaz 14 000 reižu, apdraudot lietotājus. Tikmēr ar "Uber" konkurējošā kompānija "Lyft" iesaistīta vairākās tiesvedības saistībā ar seksuāliem uzbrukumiem vai izvarošanām. Šonedēļ pret kompāniju tiesā vērsās 20 sievietes no Sanfrancisko, bet vēl 14 prasības tika iesniegtas septembrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti